Guy Beahm aka Dr. Disrespect wyrzucony z Twitcha: ujawniono szczegóły

Dr Disrespect wyrzucony ze swojego studia deweloperskiego

Studio deweloperskie Deadrop Midnight Society zakończyło współpracę ze współzałożycielem i streamerem Guyem Beahmem znanym także jako Dr Disrespect. Nastąpiło to po zarzutach wobec Beahma, które pojawiły się w ubiegły weekend w związku z jego zakazem korzystania z Twitcha w 2020 roku.

Aby lepiej zrozumieć sytuację, spójrzmy na fakty. W piątek (21 czerwca) były dyrektor ds. partnerstwa strategicznego na Twitchu Cody Conners powiedział na Twitterze, że Beahm został zbanowany, ponieważ przyłapano go na wysyłaniu sugestywnych wiadomości do osoby nieletniej za pośrednictwem istniejącej aplikacji Twitch Whispers. Conners później potwierdził swoje twierdzenie, dodając: „Został zablokowany, ponieważ przyłapano go na wysyłaniu dwuznacznych wiadomości do osoby nieletniej za pośrednictwem istniejącej aplikacji Twitch Whispers”. Próbował się z nią spotkać na TwitchConie. Władze były w stanie odczytać wiadomości zwykłym tekstem. Sprawa zamknięta. »

Chociaż Conners nie wymienił wyraźnie nazwiska Beahma, było jasne, że miał na myśli streamera. Beahm odpowiedział nawet ze swojego konta doktora Disrespect, że był świadomy tej sprawy, ale został on „rozwiązany, nie przyznał się do żadnego wykroczenia i zapłacono cały kontrakt”.

Następstwa afery

Po tym nowym zakazie na Twitchu Beahm wygrał pozew przeciwko platformie streamingowej. Jednak początkowy zakaz pozostaje owiany tajemnicą, a Twitch po prostu stwierdził, że doszło do naruszenia wytycznych społeczności lub warunków świadczenia usług. Następnie doszło do ugody pomiędzy Beahmem i Twitchem.

Streamer założył później nowe studio tworzenia gier, Midnight Society, we współpracy z weteranami branży. Jednak po rewelacjach Connersa na temat Beahma Midnight Society zdecydowało się zerwać wszelkie kontakty ze streamerem, pomimo początkowego domniemania niewinności.

Studio wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że podejmowało tę decyzję, aby zachować swoje zasady i standardy jako firma oraz że postępowało z godnością wobec wszystkich zaangażowanych osób.

Wniosek

Ostatecznie szczegółowe szczegóły zdarzenia pozostają niejasne i jest mało prawdopodobne, aby dalsze informacje zostały udostępnione ze względu na zobowiązania prawne pomiędzy Beahmem a Twitchem po ugodzie między obiema stronami.

Źródło: www.gameinformer.com