Gry, które pomogą mi zachować noworoczne postanowienia


Czas umieścić 2021 w lusterku wstecznym i cieszyć się nowym rokiem. Dla większości z nas oznacza to myślenie o tym, jak sprawić, by rok 2022 był jeszcze lepszy niż poprzedni z kilkoma postanowieniami noworocznymi. Każdego roku, kiedy ten czas się zbliża, robię wielkie plany. I chociaż postanawiam się doskonalić i wprowadzać dobre nawyki z najlepszymi intencjami, zauważam, że w miarę upływu miesięcy zaczynają się załamywać. Więc w tym roku wprowadzam małą kopię zapasową: gry wideo.

Czas na zdrowie

Jak wielu ludzi, moim pierwszym postanowieniem każdego roku jest być trochę zdrowszym po pobłażliwych ostatnich tygodniach. Pomimo tego, że gry wideo to głównie siedzące hobby, istnieje kilka tytułów, które mogą pomóc w utrzymaniu tego celu przed fiaskiem. Najpierw zwracam się do Pierścionek Fit Przygoda. Jasne, jest mnóstwo gier, które wprawią cię w ruch, jak seria Just Dance czy Beat Saber, ale jest coś w moim ruchu, który popycha głównego bohatera do przodu, by ratować świat, co jest naprawdę motywujące. Nie będę jednak kłamał; Próbowałem tej gry już wcześniej i przeszedłem tylko przez pierwszy obszar.

Czasami bardziej pomocne jest wyjście i ćwiczenie na świeżym powietrzu. Tak więc, w dni, kiedy robienie pajacyków do walki ze smokami wydaje się trochę przytłaczające, pójdę na przyjemny spacer z moją ekipą Pikmin w Pikmin Bloom. Wynik partnerstwa pomiędzy Niantic i Nintendo, Pikmin Bloom to gra mobilna AR, która działa zasadniczo jako tracker kroków. W przeciwieństwie do innych aplikacji fitness, ta pozwala rosnąć i podróżować ze stadem uroczych stworzeń liściastych. Może to tylko motywacja, której potrzebuję, aby regularnie spacerować.

Oczywiście, bycie zdrowym to nie tylko ćwiczenia, dlatego chcę Garnek zupy by pomóc mi uczynić mnie nieco lepszym kucharzem. To nie pierwszy raz, kiedy używam gier wideo, aby zwiększyć swoje umiejętności gotowania. Ale dzięki Soup Pot, grze o przyrządzaniu potraw ze świeżych składników, mógłbym nauczyć się przyrządzania szerszej gamy pożywnych posiłków. Próbowanie przepisów w wirtualnej kuchni przynajmniej łagodzi możliwość podpalenia wszystkiego.

Ważne jest również, aby mieć oko na swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Dla entuzjastów gier wideo prawie każda gra może pomóc w tej konkretnej kategorii. Jeśli tytuł pomaga Ci się zrelaksować lub wywołuje uśmiech na Twojej twarzy, wyświadczasz sobie przysługę. Istnieją również gry, które choć są nieco intensywne, zagłębiają się w to, co to znaczy zmagać się ze zdrowiem psychicznym, na przykład nadchodzące Ona marzy gdzie indziej, który bada lęk. Gra nie jest oficjalnie zapowiedziana na 2022 rok, ale miejmy nadzieję, że trafi na czas, aby pomóc w realizacji moich rocznych celów.

Spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną

Szczególnie trudno było nadążyć za bliskimi w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz zdobycia nowej pracy i wszystkich normalnych, codziennych rzeczy, które przeszkadzają, pandemia robi wszystko, aby utrudnić mi osobiste wizyty. W niektórych przypadkach rozmowa twarzą w twarz może nie być możliwa, ale utrzymywanie kontaktu może być tak proste, jak włączenie platformy do gier. Nic dziwnego, że popularność gier społecznościowych gwałtownie rośnie od 2020 roku. Z pewnością jest to modne rozwiązanie, które moi przyjaciele i ja skoczyliśmy i mam nadzieję, że będziemy jeździć dalej w 2022 roku.

Wśród nas to jedna z najłatwiejszych gier dla dużej grupy znajomych, do której można wskoczyć podczas wirtualnego spotkania. Nauka nie jest skomplikowana, zachęca się do mówienia i wiele osób może w nią grać jednocześnie. Jeśli jednak większa liczba graczy nie jest problemem, niektóre inne dobre gry, w które lubimy grać razem, to Fall Guys, Valheim, Sea of ​​Thieves i Phasmophobia. Niedawno wszyscy byliśmy w stanie znaleźć się razem w tym samym pokoju, a kiedy tak się dzieje, jest też mnóstwo zabawnych gier towarzyskich, które pomogą wszystkim dobrze się bawić.

Dying Light 2 Pozostań człowiekiem

Spróbuj czegoś nowego

Chociaż mógłbym i mam nadzieję, że porzucę swoją strefę komfortu w kilku różnych kategoriach – takich jak jedzenie, zajęcia, kariera itp. – jestem przede wszystkim zainteresowany wypróbowaniem nowych rodzajów gier wideo w przyszłym roku. Nawiasem mówiąc, oznacza to również wstrząsy w mojej karierze, więc mogę skreślić dwie pozycje z listy naraz. Jest mnóstwo nowych indies, którymi można się ekscytować w przyszłym roku, a niektórych nie miałem okazji wypróbować w 2021 roku. Ale jest też kilka wielkich hitów, które mam nadzieję poszerzą nieco moje horyzonty.

Jednym z największych nadchodzących wkrótce jest Dying Light 2: Pozostań człowiekiem. Teraz zombie zwykle nie są moją rzeczą, ale mój kolega redaktor, Brian Shea, wydaje się być bardzo podekscytowany tym tytułem. Parkour, wybór i zapadające w pamięć postacie wydają mi się dobrymi powodami, aby dać tej postapokaliptycznej grze szansę.

Jednak w przyszłym roku pojawi się wiele niesamowitych gier. Mam nadzieję, że mam czas, aby w pełni zbadać takie tytuły jak Horizon Forbidden West, Elden Ring, a może nawet sequel Breath of the Wild, jednocześnie robiąc trochę miejsca na te tytuły, których zwykle bym nie wybierał.


Jakie masz postanowienia na 2022 rok? Czy któryś z nich dotyczy gier wideo? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/2021/12/31/games-to-help-keep-my-new-years-resolutions