Gry 2022: obiecujący świat Disney Dreamlight Valley w tokuRok 2022 był pełen gier rolniczych i symulujących życie, chociaż Disney Dreamlight Valley wyróżniał się dla mnie na tle innych upraw. Nawet w stanie wczesnego dostępu (płatny lub za pośrednictwem Xbox Game Pass), jego świat w toku z bajkami już rozwija się w ciepły i przytulny podobny do Animal Crossing. Uwielbiam jego głęboką personalizację i nieoczekiwane skupienie się na historii – zwłaszcza pełne charakteru i często przezabawne interakcje między bohaterami i złoczyńcami. Przede wszystkim jednak zaintrygowała mnie obietnica gry dotycząca dalszej ekspansji.

Disney Dreamlight Valley toczy się przede wszystkim w skupisku biomów, które stopniowo odblokowujesz i oswajasz według własnych upodobań, ostatecznie zamieniając każdą krainę w odpowiedni dom dla wielu postaci Disneya i Pixara, z którymi się zaprzyjaźnisz. W centrum tego wszystkiego znajduje się zamek gry – połączenie kultowego centrum Disneylandu z centrum doświadczenia, które można znaleźć w domu księżniczki Peach z Mario 64.


Pełne wydanie Disney Dreamlight Valley nastąpi dopiero w 2023 roku, ale do tego czasu jest wiele do zrobienia.

Wewnątrz tego zamku znajdziesz dziesiątki portalowych drzwi prowadzących do każdego ze światów postaci Disneya i Pixara, choć tylko kawałek każdego z nich jest dostępny do odwiedzenia – ruchliwa kuchnia z Ratatouille, sypialnia Bonnie z Toy Story 3, zaczarowany las z Krainy Lodu 2. To tutaj powitasz kolejne twarze Disneya w swojej dolinie, powoli odkrywając jej tajemniczą historię. I tu, w zamku, najbardziej się ekscytuję.

O ile więcej postaci dostanie Dreamlight Valley? O ile głębiej posunie się jej historia? Są, drażniąco, dziesiątki drzwi, które wciąż czekają na otwarcie, a od wycieczek na serwer Discord gry pełen wygłodniałych fanów, miliony mieszkańców Doliny czekają teraz, aby się dowiedzieć, mając nadzieję na swoich ulubieńców. Skarbiec treści Disneya i Pixara jest rozległy – i dlaczego tak, świat Aladdin byłby piękny, dziękuję.

Jeśli ekscytowanie się rzeczami, których jeszcze nie ma w grze, wydaje się dziwne – rozumiem! To trochę tak, jakby przechodzić obok placu budowy i zaintrygować się różnymi szkieletami budynków, rurami i rusztowaniami, chociaż wiem, że zmieni się to w całkiem standardowy blok mieszkalny. Mimo to bezwstydnie lubię patrzeć, jak to wszystko łączy się w czasie.

Na razie mapa drogowa gry wygląda stosunkowo prosto, a kilka innych postaci widzianych już we wczesnych zwiastunach (Kopciuszek i Belle) ma się pojawić, zanim gra trafi do wersji 1.0. Następnie oczekuje się, że Disney Dreamlight Valley przejdzie na model free-to-play, choć jak to będzie wyglądać, dopiero się okaże. Mając mnóstwo powodów do grania, ruszam na przejażdżkę. Czy zatrzyma lądowanie podczas pełnego startu? Chcę się dowiedzieć.

Źródło : https://www.eurogamer.net/games-of-2022-disney-dreamlight-valleys-promising-world-in-progress