Grupa Embracer zamyka studio Square Enix w Montrealu zaledwie kilka miesięcy po przejęciu


Według Bloomberg raport, wydawca gier wideo Embracer zamknął Onoma, studio poprzednio znane jako Square Enix Montreal, zaledwie kilka miesięcy po jego przejęciu. Część personelu zostanie przeniesiona do Eidos Montreal, innego studia, którego właścicielem jest Embracer. Ta wiadomość pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Onoma przeszła proces rebrandingu, w którym przyjęła nową nazwę.

Onoma była najbardziej znana ze swoich prac nad serią Go, turowymi spin-offami popularnych tytułów Eidos Interactive zaprojektowanych z myślą o urządzeniach mobilnych. Obejmuje to Hitman Go, Lara Croft Go i Deus Ex Go. Ich najnowszym dziełem był Tomb Raider Reloaded, który pojawił się na urządzeniach mobilnych na początku tego roku, a ich plany na przyszłość obejmowały tytuł oparty na Awatar: Ostatni Władca Powietrza.

Na początku tego roku Onoma była tylko częścią znacznie większej serii przejęć Embracera, która obejmowała Crystal Dynamics i Eidos Montreal. W sierpniu Embracer przejął Limited Run Games, Tripwire Interactive, Tuxedo Labs, prawa własności intelektualnej do Władcy Pierścieni i Hobbita oraz kilka innych studiów.

The Bloomberg Raport mówi również, że zamknięcie jest częścią inicjatywy cięcia kosztów, a Eidos Montreal będzie również redukować i zmniejszać projekty. Niektóre z tych zasobów zostaną przekierowane, aby pomóc w tworzeniu gry z serii Fable, prowadzonej przez Playground Games.

[Source: Bloomberg]


Czy byłeś fanem serii Go? Czy uważasz, że przejęcia są dobre dla branży gier? Daj nam znać w komentarzach.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/11/01/embracer-group-shuts-down-square-enix-montreal-studio-just-months-after-acquiring-it