Groźby śmierci pod adresem Unity: zamknięcie dwóch biur i odwołanie spotkania

Unity Technologies Inc., firma zajmująca się tworzeniem gier wideo, była zmuszona zamknąć dziś dwa swoje biura w związku z groźbami śmierci uznanymi za wiarygodne. Posunięcie to wynika z kontrowersji wokół nowej opłaty za instalację wprowadzonej dla programistów korzystających z platformy Unity. Dodatkowo Unity odwołała zaplanowane spotkanie ze wszystkimi swoimi pracownikami.

Wprowadzenie opłaty za instalację

Dwa dni temu firma Unity ogłosiła plany pobierania od deweloperów korzystających z jej silnika gier wideo opłaty za instalację za każdą instalację gry przez gracza. Decyzja ta wywołała ostrą reakcję deweloperów, którzy szybko wskazali na kilka problemów związanych z tą opłatą. Niektórzy zwracali uwagę, że gracze mogą wielokrotnie instalować i odinstalowywać gry, aby w odwecie kosztować programistów pieniądze. W obliczu tego protestu wielu programistów publicznie poprosiło Unity o porzucenie tego projektu. Chociaż firma rozwiązała niektóre z tych problemów, programiści obecnie ostrożnie podchodzą do współpracy z Unity, a nawet rozważają przejście na inne platformy programistyczne.

Groźby śmierci i zamykanie biur

Dyrektor generalny Unity, John Riccitiello, pierwotnie planował przemówić do całego personelu podczas dzisiejszego spotkania. Jednak w obliczu groźby śmierci, którą uznano za wiarygodną, ​​spotkanie odwołano, a biura firmy w Austin w Teksasie i San Francisco w Kalifornii zamknięto. Ponieważ bezpieczeństwo pracowników było priorytetem, Unity wolała podjąć te środki, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Sytuacja pozostaje napięta dla Unity Technologies Inc., która musi teraz uporać się ze zwiększoną nieufnością ze strony programistów i zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom.

Źródło: www.gameinformer.com