Greedfall 2: Premiera we wczesnym dostępie z zupełnie nowym systemem walki

Gra wideo Greedfall 2: The Dying World zostanie udostępniona we wczesnym dostępie.

Ambitny start

Producentka Reda Isber wyjaśniła podczas niedawnej transmisji na żywo, że zespół odpowiedzialny za grę będzie w dużym stopniu polegał na opiniach graczy w okresie wczesnego dostępu, aby mieć pewność, że rozwój gry zmierza we właściwym kierunku.

Zapisy graczy nie będą kompatybilne pomiędzy różnymi aktualizacjami, co należy wziąć pod uwagę, jeśli rozważasz zaangażowanie się w tę grę.

GreedFall 2 | Zwiastun Wykorzeniania

Wzmocniona ambicja

Isber podkreślił także, że Greedfall 2 jest grą znacznie ambitniejszą od pierwszej części. Istotny wpływ na decyzję o uruchomieniu gry we wczesnym dostępie odegrał nowy system walki, pozwalający na pokierowanie wszystkimi towarzyszami.

Gracze będą mogli odkrywać nowe środowiska od chwili premiery. Planowane są regularne aktualizacje. Należy pamiętać, że zapisy nie będą kompatybilne pomiędzy różnymi aktualizacjami.

Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale premiera planowana jest na lato 2024 r.

Kiedy w 2019 roku ukazał się oryginalny GreedFall, jego połączenie RPG akcji i wyborów graczy w stylu BioWare przyjęło się pomimo swoich niedoskonałości i szybko przyciągnęło uwagę dzięki pozytywnym przekazom szeptanym, co zaowocowało sprzedażą ponad 2 milionów egzemplarzy.

Malindy Hetfield, recenzentka Eurogamer, wskazała na wady GreedFall, wyrażając jednocześnie uznanie i miłość i troskę włożoną w ważne elementy gry.

Źródło: www.eurogamer.net