Grasshopper Manufacture dołącza do chińskiego giganta gier wideo NetEase


No More Heroes III na Nintendo Switch – najnowsze wydanie Grasshoppera

Zaledwie dzień po tym, jak dowiedzieliśmy się, jak słynny twórca gier wideo Goichi „Suda51” Suda chciałby zrestartować lub przerobić starsze IP Nintendo, ogłosił, że jego studio deweloperskie będzie działać pod chińskim gigantem gier wideo NetEase.

Tak, zgadza się – Grasshopper Manufacturer kończy współpracę z japońskim wydawcą i deweloperem GungHo Online Entertainment, aby dołączyć do NetEase Group – jednej z największych firm internetowych i gier wideo na świecie, która współpracuje również z zachodnimi firmami, takimi jak Blizzard.

Oto zapowiedź samego Sudy, który obiecuje, że deweloper będzie nadal tworzył nowe i ekscytujące gry, tak jak zawsze:

Grasshopper Manufacture ostatnio zakończył prace nad tytułem Switch, Nigdy więcej bohaterów 3. Obecnie plan polega na pracy nad trzema nowymi oryginalnymi projektami IP w ciągu następnej dekady.

Oto pełne oświadczenie Suda51 zapowiadające nowe partnerstwo z NetEase:

Grasshopper Manufacture Inc. obchodził właśnie 23. rocznicę w marcu tego roku. Przez ostatnie 23 lata nasz zespół twórców o różnym pochodzeniu i osobowościach prezentował graczom różnorodne gry. Mamy teraz wyjątkową okazję do przemyślenia rozwoju gier i struktury organizacyjnej Grasshopper Manufacture Inc. Rozumiejąc własne atuty i wyjątkową pozycję, zaprezentowano nam nowe możliwości w tworzeniu gier.

Jak wszyscy wiemy, firma NetEase Games opracowała w przeszłości wiele doskonałych gier i od dawna zdaję sobie sprawę z kreatywnych możliwości NetEase. Rozmawiając z NetEase o „wspólnym opracowywaniu bardziej wyjątkowych gier na konsole”, odbiliśmy się echem. Po wielu przemyśleniach jednogłośnie zdecydowaliśmy, że „zbierzemy się” na dłuższą metę poprzez głębszą współpracę, aby stworzyć więcej dobrej zawartości dla graczy.

NetEase Games rozumie mocne strony Grasshopper Manufacture Inc. i chętnie nas wspiera i jest niezwykle niezawodnym partnerem. NetEase Games będzie głównie odpowiadać za doradztwo w zakresie planowania biznesowego i zapewnienie wystarczających środków finansowych na rozwój gier. Będziemy odpowiedzialni za kreatywność i produkcję gier, aby zapewnić, że będziemy w stanie utrzymać spójny „smak Grasshopper Manufacture” i jakość gry, z której jesteśmy znani. Ponadto otrzymamy silne wsparcie zespołu NetEase złożonego z tysięcy artystów i ekspertów technicznych w zakresie grafiki gry i zapewnienia jakości. W ciągu najbliższych dziesięciu lat wykorzystamy w pełni tę pomoc i postaramy się zaoferować wszystkim graczom trzy jeszcze wyższej jakości „Grasshopper Manufacture Games”.

Grasshopper Manufacture Inc., zmierzający w kierunku zupełnie nowej przyszłości tworzenia gier, odradza się i będzie nadal tworzyć historię. Czekać na dalsze informacje.

Wynika to z wiadomości, że twórca Monkey Ball i Yakuza Toshihori Nagoshi opuszcza Segę, aby dołączyć do NetEase.

Co sądzisz o tym ogłoszeniu? Zostaw komentarz poniżej.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/10/grasshopper-manufacture-joins-chinese-video-game-giant-netease