Gracze Splatoon 3 oznaczeni jako „oszust” za nadużywanie broni specjalnej


Obraz: Nintendo / przez Splatoon Wiki

Splatoon 3 to gra, w której zwycięstwo smakuje wyjątkowo słodko, zwłaszcza gdy możesz zmierzyć się z graczami online, a odkrycie exploitów w grze nie zajęło graczom zbyt wiele czasu. A w Japonii niektórzy gracze są nazywani „oszustami” za nadużywanie specjalnej broni „Tenta Missiles”.

Siliconera poinformowała o tym problemie, który pojawił się na Twitterze, gdzie japońscy gracze wyrażają swoją frustrację z powodu tego exploita. Sam exploit istnieje od czasu premiery gry, ale wydaje się, że istnieje konkretna strategia, aby jak najlepiej wykorzystać tę sztuczkę.

Pociski Tenta są zwykle wybierane specjalnie do tego celu, ponieważ mogą nieprzerwanie strzelać do przeciwników przez krótki czas. Ale problem wynika z faktu, że oferta graczy natychmiast się ładuje, co oznacza, że ​​​​mogą strzelać zalewami atramentu w innych.

Oto kilka przykładów działania exploita, które pokazują, że do wykonania tego exploita wykorzystano różne promocje:

Problem stał się tak powszechny w mediach społecznościowych, że „チーター”, co oznacza „oszust”, zyskał popularność na Twitterze wraz ze Splatoon 3. Obecnie nie jest jasne, czy jest to błąd w grze, który gracze zdołali wykorzystać ich przewaga, ale nie wyobrażamy sobie, by długo pozostawała niezauważona.

Ciekawie będzie zobaczyć, czy jest to używane podczas Splatfest w ten weekend, który wkrótce rozpocznie się na wielu terytoriach. Daj nam znać, do którego zespołu dołączysz!

Czy doświadczyłeś tego exploita online w Splatoon 3? Daj nam znać!

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/09/splatoon-3-players-labelled-cheaters-for-abusing-special-weapons