Gracze na Xboxie Baldur’s Gate 3 zablokowani za nagrywanie treści dla dorosłych

Gracze Baldur’s Gate 3 zbanowani

Według dewelopera Larian Studios, gracze Baldur’s Gate 3 na Xbox zbanowani za nagrywanie fragmentów wulgarnych treści z gry powinni wkrótce zostać zniesieni.

Problem wyszedł niedawno na światło dzienne po tym, jak gracz opublikował w serwisie Reddit post, w którym ostrzega innych użytkowników Xbox przed używaniem narzędzi do przechwytywania konsoli, w tym przypadku nagrywania wideo, do nagrywania scen obejmujących, jak to określają, „zabawę na obozie nago”. Gracz Daddy-Vegas otrzymał zakaz za swoje trzy nagrane teledyski, co skutkowało całkowitym zakazem na ponad rok. Larian usłyszał o zakazach i powiedział, że będzie współpracował z Microsoftem, aby zaradzić tej sytuacji, a dyrektor wydawniczy studia Michael Douse nazwał całą sprawę „irytującą i niefajną”.

Dokonano postępu

Wygląda na to, że nastąpił postęp. Włącz Oficjalne konto Larian X zaleciło graczom Xbox wyłączenie treści dla dorosłych przed pobraniem klipów z gry.

Baldur’s Gate 3 pojawił się na konsoli Xbox podczas gali The Game Awards, gdzie gra RPG zdobyła w sumie sześć nagród, w tym grę roku. Chociaż uruchomienie gry na Xbox przebiegło bezproblemowo, wystąpiły pewne problemy z zapisami gry ze względu na problem z oprogramowaniem sprzętowym. Według Lariana trwają obecnie prace nad rozwiązaniem, ale w międzyczasie twórca zaleca graczom utworzenie konta Larian i połączenie go z profilem Xbox, aby umożliwić zapisywanie krzyżowe. Serwery Lariana automatycznie pobiorą pięć ostatnich zapisów, dzięki czemu gracze nie stracą swoich postępów.

Napotkane wyzwania

Gra Larian’s RPG nie została pierwotnie wydana na konsolę Xbox ze względu na niemożność dewelopera zapewnienia prawidłowego działania trybu współpracy na podzielonym ekranie w grze Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox Series S. Jednak ostateczna decyzja została podjęta. S, aby gra mogła trafić na platformę. Larian nie wykluczył, że lokalny tryb kooperacji może w przyszłości pojawić się w wersji na konsolę Xbox Series S, a tryb lokalnej kooperacji jest dostępny w wersji Baldur’s Gate 3 na konsolę Xbox Series X.

Źródło: www.gamespot.com