Gracze „Far Cry 6” otrzymują e-maile od „El Presidente”, kpiącego z nich za odejściePrzy tak wielu grach nieustannie walczących o naszą uwagę i czas na zabawę, Ubisoft zwraca się w stronę interesującej strategii marketingowej, aby skłonić graczy do uruchomienia Far Cry 6. Gracze, którzy przez jakiś czas nie korzystali z Yara, otrzymują e-maile od Ubisoft, próbując je zdobyć z powrotem do gry. Co więcej, te e-maile są przedstawiane tak, jakby były wiadomościami bezpośrednio od postaci El Presidente Giancarlo Esposito, agresywnie prowokując graczy, aby wskoczyli z powrotem, aby go pokonać.

A ćwierkać dziennikarz Brendan Sinclair szczegółowo opisał rodzaje e-maili wysyłanych przez Ubisoft. Jeden e-mail od Ubisoft zawierał „Rozczarowujesz mnie” w temacie i „To było zabawne patrzeć, jak ci się nie udaje” w samej treści. E-mail ma brzmieć tak, jakby El Presidente, główny złoczyńca w Far Cry 6, osobiście kpił z graczy za tak szybkie opuszczenie gry. W dalszej części e-maila jest napisane: „Z pewnością możesz zrobić coś lepszego niż to”, wraz z czasem gry użytkownika w Far Cry 6.

Jednak Ubisoft nie tylko wysyła e-maile do graczy, którzy przepadli. Firma wysyła również raporty z postępów do osób, które włożyły sporo czasu w grę Far Cry 6.

Podczas gdy niektórzy gracze, w tym oryginalny post, byli zirytowani tym, że firma zajmująca się grami nakłaniała ich do powrotu do gry, inni byli rozbawieni na pomysł złoczyńcy z gry wideo, który wysyła e-maile do graczy, aby ich naciągnąć.

Dyskusja zaowocowała również długim wątkiem na Reseterze, w którym niektórzy użytkownicy nazwali go „prawdziwie zabawnym” i „dobrym trollowaniem” przez Ubisoft.

„Rozumiem niektóre obawy związane z grami (to szersza dyskusja dla innego wątku), ale jest to podstawowy marketing, a nie coś mrocznie złowrogiego” – napisał jeden z użytkowników.

Skontaktowaliśmy się z firmą Ubisoft w celu uzyskania komentarza, a oni powiedzieli: „E-maile wysyłane do graczy Far Cry 6 mają być zabawnym i sprytnym sposobem na przypomnienie ludziom, aby wrócili do Yara i są napisane tak, jakby od samego El Presidente. usłyszałem od społeczności i podzieliliśmy się ich obawami z El Presidente. I wiedz, że Chorizo ​​bardzo za tobą tęskni.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą recenzję Far Cry 6, w której powiedzieliśmy, że jest to najlepsza zabawa, jaką mieliśmy z tą serią od prawie dekady.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz go znaleźć na Twitterze @LoganJPlant.

Source : https://www.ign.com/articles/far-cry-6-emails-from-ubisoft