Gracz grozi, że zabije Nintendo z powodu swoich gier: wysłano 39 gróźb.

Japoński gracz grozi, że zabije Nintendo z powodu frustracji związanej z grami

Groźby Kenshina Kazamy

Kenshin Kazama, 27-letni japoński mieszkaniec Hitachi, przyznał się niedawno, że w okresie od 22 sierpnia do 29 listopada ubiegłego roku groził Nintendo śmiercią za pośrednictwem formularzy zapytania dostępnych na jej stronie internetowej.

Według Kansai Television News (za pośrednictwem Video Games Chronicle) Kazama wysłał 39 gróźb i został oskarżony o twierdzenie, że zemści się na ludziach z Nintendo, którzy stworzyli złą grę. Kazama posunął się nawet do tego, że groził śmiercią uczestnikom tworzenia gry, a także widzów nadchodzącego wydarzenia.

Odwołanie ważnego wydarzenia

Wydarzeniem, o którym mowa, były krajowe finały Splatoon Koshien 2023. Jak sama nazwa wskazuje, było to wydarzenie oparte na popularnej strzelance Nintendo, Splatoon. Wydarzenie, które pierwotnie miało odbyć się w grudniu 2023 i styczniu 2024 roku, zostało ostatecznie odwołane z powodu gróźb ze strony Kazamy.

Kazama wyjaśnił, że groził, ponieważ był zły podczas grania w gry Nintendo, a za każdą przegraną jego frustracja rosła. Prokuratorzy ujawnili, że groźby Kazamy kosztowały 700 milionów jenów, czyli około 4,36 miliona dolarów.

Rozważana kara więzienia

Wyrok Kazamy ma zapaść w przyszłym miesiącu, 24 lipca, a prokuratura wnosi o skazanie go na rok więzienia.

Źródło: www.gamespot.com