Gra Batman: Arkham Shadow ujawniona dla Meta Quest 3 w wirtualnej rzeczywistości

Nowa gra o Batmanie w wirtualnej rzeczywistości

Powrót Mrocznego Rycerza do uniwersum Arkham

Minęło prawie dziesięć lat, odkąd Rocksteady Studios zakończyło trylogię Mroczny Rycerz Batman: Arkham Knight. Wreszcie zapowiedziano nową grę osadzoną w tym uniwersum dla Meta Quest 3. Masked Avenger powróci w nowej grze w wirtualnej rzeczywistości opracowanej przez studio Camouflaj, któremu zawdzięczamy Republique i Iron Man VR.

Odkryj na nowo klimat serii Arkham

Studio twierdzi, że jego celem jest uchwycenie istoty serii Arkham, a pełna prezentacja zostanie ujawniona w nadchodzących miesiącach. Możesz rzucić okiem na kierunek, w jakim zmierza studio, dzięki poniższemu zwiastunowi filmowemu, który drażni Batmana w obliczu jego największego wroga w historii: zbyt wielu cholernych szczurów.

Nowe dzieło w wirtualnej rzeczywistości

„Chcemy budować na fundamencie, który uwielbia legendarny zespół Rocksteady, i jesteśmy zdeterminowani, aby zrobić to sprawiedliwie” – powiedział Camouflaj w komunikacie prasowym. „Batman: Arkham Shadow jest projektowany tak, aby być najlepszą grą VR i w pełni wykorzystywać Meta Quest 3. Czerpiąc z naszych ośmiu lat dedykowanego tworzenia gier VR, byliśmy w stanie stworzyć grę wyraźnie przypominającą Arkham, a wszystko to w sposób, który w pełni wykorzystuje wciągającą magię, jaką może zapewnić tylko VR. »

Historia pomiędzy Batmanem a VR

To nie pierwszy raz, kiedy ścieżki Batmana i rzeczywistości wirtualnej się skrzyżowały, ponieważ w 2016 roku Rocksteady wypuściło Batman: Arkham VR na PS4. Był to ostatni występ Batmana studia przed premierą Suicide Squad: Kill the Justice League w tym roku, ponieważ rola Mrocznego Rycerza w tej grze spotkała się z krytyką fanów.

Niedawno w sieci pojawił się materiał filmowy z gry Batman oparty na filmach z serii Dark Knight w reżyserii Christophera Nolana, pokazujący, jak deweloper Monolith planował nadać tej postaci komiksu własny charakter, zanim projekt został porzucony, a jego elementy wykorzystane do stworzenia gry Middle- ziemia: Cień Mordoru.

Źródło: www.gamespot.com