Google Stadia wydało ostatnią grę przed zamknięciem 18 stycznia


Google Stadia oficjalnie zostanie zamknięte 18 stycznia, a zespół odpowiedzialny za usługę przesyłania strumieniowego gier wideo podarował światu Worm Game, ostatni tytuł, który zostanie wydany na platformę i który był używany do testowania wielu funkcji Stadia przed jej uruchomieniem .

W Worm Game może teraz grać każdy, kto ma przeglądarkę Google Chrome, i jest bardzo inspirowany klasyczną grą Snake. Nie jest to najbardziej zaawansowana graficznie gra, ale ma wiele poziomów, możliwość zmiany koloru robaka i cztery tryby – Kampania, Arcade, Multiplayer i Build.

Należy również pamiętać, że jeśli chcesz wypróbować Worm Game, musisz to zrobić do 18 stycznia, ponieważ po oficjalnym zamknięciu Google Stadia nie będzie można w nią grać.

To rzadkie spojrzenie za kurtynę tworzenia gier i fascynujące spojrzenie na to, jak zespół pomógł ożywić Stadia.

„Zagraj w grę, która pojawiła się na Stadia, zanim Stadia pojawiła się na świecie” – napisał zespół ds. treści platformy Stadia. „Worm Game” to skromny tytuł, którego używaliśmy do testowania wielu funkcji Stadia, zaczynając na długo przed naszą publiczną premierą w 2019 roku, aż do 2022 roku. Nie zdobędzie tytułu Gry Roku, ale zespół Stadia spędził dużo czasu grając i pomyśleliśmy, że podzielimy się tym z tobą. Dzięki za grę i za wszystko”.

Oprócz Worm Game zespół Stadia ma jeszcze jedną niespodziankę dla tych, którzy zainwestowali w nieudaną platformę, ponieważ wyda „samoobsługowe narzędzie do włączania połączeń Bluetooth na kontrolerze Stadia” w następnym tygodniu. Nie mamy jeszcze dokładnych szczegółów, jak to będzie działać, ale te pojawią się „w dniu premiery”.

Google Stadia została uruchomiona w 2019 roku i jest usługą gier w chmurze, która pozwala użytkownikom przesyłać strumieniowo gry wideo, w tym takie tytuły AAA, jak Cyberpunk 2077 i Assassin’s Creed Odyssey, na urządzenia z Google Chrome. Nie ma znaczenia, jak potężne jest urządzenie, ponieważ wszystko działa w chmurze Google.

Google ogłosiło we wrześniu 2022 r., że Stadia zostanie zamknięte w styczniu 2023 r., ale wykonał hojny gest zwrotu „wszystkich zakupów sprzętu Stadia dokonanych za pośrednictwem Google Store oraz wszystkich zakupów gier i dodatków dokonanych za pośrednictwem Stadia Store”.

Chociaż Stadia może nie dożyć kolejnego miesiąca, technologia, która za tym stoi, będzie działać, ponieważ Google już zaczął oferować ją jako produkt białej etykiety. Oznacza to, że inne firmy mogą korzystać z tej technologii bez mówienia: „Hej, to jest obsługiwane przez Google Stadia!” AT&T już to wykorzystało, oferując swoim użytkownikom Batman: Arkham Knight za darmo.

Aby dowiedzieć się znacznie więcej o wzroście i upadku Google Stadia, zapoznaj się z naszym dogłębnym spojrzeniem na to, co stało się z platformą, którą Google obiecał jako „przyszłość gier”.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Proszę wysłać e-mail do wiadomości@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamBankhurst i dalej Skurcz.

Źródło : https://www.ign.com/articles/google-stadia-has-released-one-final-game-ahead-of-its-shut-down-on-january-18