Goodnight Universe: Kolejny sukces narracyjny twórców Before Your Eyes

Wyjątkowa emocjonalna przygoda narracyjna z Before Your Eyes

Szczęśliwi gracze, którzy zaryzykowali grę Before Your Eyes, wydaną w 2021 roku, zostali nagrodzeni dobrze napisaną, pełną emocji przygodą narracyjną z wyjątkowym akcentem mechanicznym. Gracze kontrolują zmarłą duszę przechodzącą przez zaświaty, która przeżywa całe swoje życie na nowo, a w tę zabawę można grać wyłącznie poprzez mruganie i używanie kamer internetowych do przechwytywania ich sygnału optycznego (chociaż najlepsza wersja jest na PlayStation VR2).

To doświadczenie wyraźnie wywarło wpływ na graczy i zostało pozytywnie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i wśród publiczności. Wielu fanów zainspirowało się nawet do stworzenia i artystycznego wniesienia wkładu w uniwersum gry.

Narodziny założenia Goodnight Universe

Na narodziny Goodnight Universe miało wpływ pochodzenie rodzinne zespołu programistów. Zainspirowana perspektywą dziecka, gra przedstawia Izaaka, sześciomiesięczne dziecko posiadające moce psychiczne i zwiększoną inteligencję. Pokonując siły i ograniczenia dzieciństwa, Izaak odkrywa, że ​​w tajemnicy pomaga swojej rodzinie, korzystając ze swoich specjalnych zdolności. Inne umiejętności będą dostępne w miarę postępów w grze, oferując rozgrywkę pełną niespodzianek.

Rozwój w Goodnight Universe

Rozszerzona wersja technologii mrugania „Before Your Eyes” umożliwi większą różnorodność interakcji za pomocą twarzy w celu aktywowania mocy gracza. Uważa się, że użycie kształtu ust, takiego jak uśmiech i wydęcie warg, a także innych gestów wzmacnia to wciągające doświadczenie.

Pomimo tych innowacji, w grę nadal można grać w tradycyjny sposób, zapewniając elastyczne wrażenia w zakresie interakcji. Goodnight Universe zawiera także bardziej gęste mechanicznie sekwencje rozgrywki i tradycyjne łamigłówki, zachowując jednocześnie równowagę pomiędzy beztroskimi i głębszymi momentami narracji.

Dorastanie z Goodnight Universe

Podczas rozmów z zespołem programistów można było wyczuć podekscytowanie wokół Goodnight Universe. Po sukcesie Before Your Eyes, Nice Dream czuje się na siłach, aby stworzyć coś bardziej ambitnego, pozostając jednocześnie wiernym pierwotnym zasadom projektowym. Gra już teraz wykazuje obiecujący potencjał, demonstrując ją na festiwalu filmowym Tribeca, a historia zespołu z Before Your Eyes pomaga im z pewnością podejść do nowego projektu.

Nie możemy się doczekać ewolucji tego duchowego następcy. W końcu przy takim zespole i tak oryginalnej koncepcji Goodnight Universe zapowiada się na wyjątkowe wrażenia z gry.

Źródło: www.gameinformer.com