Goichi „Suda51” Suda opowiada o inspirowanym horrorem Hotelu Barcelona

Sercem branży gier wideo jest Goichi „Suda51” Suda, projektant gier znany ze swojej wyjątkowości w swoich kreacjach. U początków gier takich jak Killer7, serii No More Heroes czy współpracy z Jamesem Gunnem przy Lollipop Chainsaw, Suda51 jest emblematyczną postacią w świecie gier wideo. Przygotowując się do jego wystąpienia jako głównego mówcy na tegorocznym MomoCon, skontaktowaliśmy się z nim e-mailem, aby omówić jego nadchodzącą grę, Hotel Barcelona (we współpracy z twórcą Deadly Premonition, Hidetaką „Swery65” Suehiro), z remasteru gry z 2011 roku , Shadows of the Damned, z Batmana i wiele więcej.

Hotelu Barcelona

Informator gier : Hotel Barcelona inspirowany jest horrorami. Czy są jakieś konkretne filmy, które przytaczasz jako odniesienia?

Suda51 : Jest wiele. Głównym twórcą jest Swery z White Owls, więc to jemu chyba powinieneś zadać to pytanie, bo nie chcę niczego zepsuć. Opiera się to głównie na osobistych gustach Swery’ego – jednak mam też wiele do powiedzenia – dlatego radzę ci kontynuować ten wywiad z samym Swerym. Nie mogę się doczekać, żeby to przeczytać!

Shadows of the Damned: Hella Remastered

Informator gier : Czy Shadows of the Damned: Hella Remastered kusiło Cię, aby wprowadzić zmiany bardziej zbliżone do tego, co chciałeś?

Suda51 : NIE ; Ta gra jest jak nasze własne dziecko – to coś, co stworzyliśmy i kochamy ją taką, jaka jest. Jeśli chodzi o zawartość, w zremasterowanej wersji po prostu dodaliśmy funkcję Nowa Gra+ i nowe kostiumy, których nie mogliśmy wcześniej uwzględnić. Zawsze chcieliśmy zrobić wierny remaster dla SotD.

Najbardziej niedoceniana gra wideo Suda 51

Informator gier : Jaka jest według Ciebie najbardziej niedoceniana gra Suda 51?

Suda51 : Byłyby dwa: Samurai Champloo: Sidetracked i Blood+ One Night Kiss. Blood+ nie został wydany poza Japonią, ale Samurai Champloo został wydany w Japonii i Ameryce Północnej. Obie są doskonałymi grami, a historie całkowicie różnią się od ich oryginalnych wersji.

Praca z Hidetaką „Swery65” Suehiro

Informator gier : Co cię zaskoczyło w pracy ze Swerym?

Suda51 : Powszechnie wiadomo, że Swery jest dyrektorem i dyrektorem generalnym White Owls, ale jest też bardzo dobrym producentem i zajmuje się także zarządzaniem projektami. Zwykle postrzega się go przede wszystkim jako projektanta gier, ale tak naprawdę ma dużą wiedzę we wszystkich obszarach tworzenia gier.

Piła łańcuchowa Lollipop

Informator gier : Czy rozważałbyś stworzenie licencjonowanej gry wideo DC z Jamesem Gunnem?

Suda51 : Nie rozmawiałem z nim ostatnio zbyt wiele, ale myślę, że byłbym gotowy zagrać z nim kolejny mecz, gdyby nadarzyła się okazja. Uwielbiam Batmana, więc jeśli miałaby to być gra DC, zdecydowanie spróbowałbym zrobić coś z serią Black & White.

Źródło: www.gameinformer.com