Gdzie znaleźć glinę w Stardew Valley

Gdzie znaleźć glinę w Stardew Valley

Glina jest stosunkowo powszechnym materiałem budowlanym, który można znaleźć w Dolinie Stardew, używanym do tworzenia konstrukcji i przedmiotów. W przeciwieństwie do innych materiałów budowlanych, takich jak drewno i kamień, nie zawsze jest oczywiste, gdzie można znaleźć więcej gliny. Na szczęście istnieje kilka spójnych sposobów na wyśledzenie gliny w Stardew Valley.

Glina znaleziona przez orkę

Glinę najczęściej zdobywa się przez oranie ziemi lub piasku motyką. Częstotliwość pojawiania się podczas orki może być nieco nietrafiona, ale usuwanie dużych obszarów ziemi, takich jak działki znalezione w pobliżu domu stolarza, zwykle daje glinę. Możesz także orać duże ilości ziemi w swoim gospodarstwie, w zależności od układu gospodarstwa. Możesz także zaorać obszary ziemi, które czasami można znaleźć w kopalniach i jaskiniach czaszek.

Plamy artefaktów

Miejsca artefaktów, które wyglądają jak robaki wyłaniające się z ziemi, mogą również wytwarzać glinę. Glina może również pojawić się w wędkarskich skrzyniach skarbów i geodach, ale podobnie jak w przypadku miejsc z artefaktami, w tych przedmiotach może pojawić się wiele różnych przedmiotów, więc nie jest to niezawodny sposób na znalezienie gliny. Glinę można również wydobywać z Clay Veins, ale można je znaleźć tylko na Ginger Island, do której nie będziesz miał dostępu po ukończeniu Centrum Społeczności lub Jojo Mart.

Zastosowanie gliny

Glina jest wykorzystywana w kilku przepisach rzemieślniczych i służy do budowy silosów przez stolarzy. Silosy pozwalają na gromadzenie i przechowywanie siana, które służy do karmienia zwierząt, dlatego bardzo ważne jest jego zbudowanie na potrzeby hodowli.

Źródło: www.gamespot.com