Gameloft współpracuje z Wizards of the Coast przy tworzeniu nowej gry Dungeons & Dragons na konsole i komputery PC

Gameloft ogłasza nową grę Dungeons & Dragons we współpracy z Wizards of the Coast

Innowacyjne połączenie symulacji życia, survivalu i RPG akcji

Gameloft, studio stojące za Disney Dreamlight Valley, ujawniło, że współpracuje z Wizards of the Coast przy tworzeniu nowej gry Dungeons & Dragons. Ta gra jest w fazie tworzenia na konsole i komputery PC, a Gameloft opisuje ją jako „innowacyjną hybrydę przetrwania, symulacji życia i RPG akcji”.

Przygoda oparta na współpracy i bogactwie legend

Akcja gry, która nie ma obecnie tytułu, toczy się w legendarnych Forgotten Realms, tym samym uniwersum co Baldur’s Gate 3. Będzie łączyć w sobie elementy survivalu, symulacji życia i RPG akcji, oferując wyjątkową rozgrywkę kooperacyjną. „Gracze mogą spodziewać się przygody, w której bogata historia tej legendarnej serii spotyka się ze strategią czasu rzeczywistego w wyjątkowej kampanii pełnej odporności, koleżeństwa i niebezpieczeństw na każdym kroku” – czytamy w ogłoszeniu.

Projekt w fazie rozwoju, bez podanej daty premiery

Na razie projekt nie ma nazwy ani daty premiery. Gameloft jest obecnie na etapie rekrutacji do tego obiecującego projektu.

Wiadomość o tej grze Dungeons & Dragons pojawia się około rok po anulowaniu pięciu niezapowiedzianych gier przez Wizards of the Coast, właściciela licencji D&D. Ostatnią grą D&D wydaną w 2021 r. była Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Czy nie możesz się doczekać tej gry? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: www.gameinformer.com