GAME przestanie sprzedawać fizyczne gry i sprzęt w sklepach. Jakie będą konsekwencje na przyszłość?

Nowy raport Gfinity eSports sugeruje, że sprzedawca GAME wkrótce zaprzestanie sprzedaży gier i sprzętu w sklepach fizycznych.

Polityka „tylko w przedsprzedaży” w GAME

Źródła zbliżone do GAME wskazują, że firma przyjmie teraz politykę dotyczącą wyłącznie zamówień w przedsprzedaży w odniesieniu do zapasów dostępnych w sklepie. Oznacza to, że jeśli chcesz udać się do lokalnego sklepu GAME, aby kupić gry takie jak The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom lub Metroid Prime 4: Beyond, musisz upewnić się, że albo wcześniej zamówiłeś kopię w przedsprzedaży, albo zakupione online z dostawą do sklepu.

Koniec z giełdami i zapasami używanymi w sklepach

Zmiana ta jest następstwem usunięcia wymian i towarów używanych w sklepach detalicznych, a także potwierdzenia, że ​​program nagród GAME wkrótce się zakończy. Klienci będą mieli czas do końca lipca na wydanie pozostałych punktów Rewards za pośrednictwem aplikacji mobilnej, ponieważ w chwili pisania tego tekstu wydaje się, że karty fizyczne już nie działają.

Kluczowa zmiana dla Nintendo

Usunięcie fizycznych gier i sprzętu następuje w kluczowym momencie dla Nintendo, a firma potwierdza, że ​​następca Switcha zostanie szczegółowo ujawniony w bieżącym roku finansowym.

Zniżki i niepewne umowy dla pracowników GAME

Tegoroczny raport potwierdził również, że większość pracowników GAME, z wyjątkiem kierowników sklepów, również przeszłaby na umowy zerogodzinowe, co zasadniczo oznacza, że ​​nie ma gwarancji stabilnych i stałych godzin pracy. Jednocześnie o zwolnieniach poinformowano także w sklepie.

Skontaktowaliśmy się z firmą GAME, aby skomentować najnowszy raport i zaktualizujemy ten artykuł o ich odpowiedź.

Twoja opinia na temat najnowszego ruchu od GAME?

Czy uważacie, że to początek końca jej handlu detalicznego? Zostaw komentarz ze swoimi przemyśleniami poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com