GAME kończy działalność Xbox All Access: szczegóły decyzji.

Z końcem miesiąca GAME przestaje zapewniać usługę Xbox All Access nowym abonentom

Koniec oferty Xbox All Access dla nowych abonentów

Według Eurogamer od tego miesiąca brytyjski kanał GAME nie będzie już oferował Xbox All Access nowym abonentom. Ta usługa umożliwia płatność za konsolę Xbox Series X lub S w 24 miesięcznych ratach i jest dostępna tylko u kilku partnerów handlowych na całym świecie, w tym trzech w Wielkiej Brytanii.

Zmiany w GAME

GAME to zdecydowanie największa sieć obsługująca tę usługę, ale Eurogamer rozumie, że obecnie rezygnuje z oferty w ramach serii zmian, ponieważ wiele sklepów przy głównych ulicach zastępuje się koncesjami w innych kanałach Frasers Group, takich jak Sports Direct.

Zmiana orientacji oferty GAME

Niedawno Eurogamer poinformował, że GAME wycofuje swój długoterminowy program członkostwa GAME Rewards, w tym poziom Premium Elite. Na początku tego roku informowaliśmy również, że GAME rozważa zaprzestanie programu wymiany. W każdym przypadku Eurogamer rozumie, że ma to na celu usprawnienie oferty GAME, ponieważ marka w coraz większym stopniu działa na zasadzie koncesji.

Potwierdzenie z GRY

Rzecznik GAME potwierdził Eurogamerowi: „GAME upraszcza swoją ofertę kredytową i od 26 czerwca nie będzie już oferować usługi Xbox All Access. Ta decyzja nie będzie miała wpływu na obecnych klientów Xbox All Access. Nadal oferujemy pełną gamę produktów Xbox, a klienci będą mogli korzystać z elastycznych opcji finansowania za pośrednictwem Frasers Plus. »

Ciągłość usługi Xbox All Access w Wielkiej Brytanii

Microsoft osobno potwierdził, że będzie nadal oferować usługę Xbox All Access w Wielkiej Brytanii, obsługiwaną obecnie przez GAME, Smyths Toys i 4Gadgets. „Xbox All Access, który umożliwia graczom zakup Xbox Series X|S i Game Pass za jedną miesięczną cenę, pozostanie dostępny u uczestniczących sprzedawców detalicznych w całej Wielkiej Brytanii” – powiedział rzecznik Microsoftu.

W okresie zmian w GAME, w związku z przejściem personelu na umowy o elastycznym wymiarze godzin i redukcją stanowisk, firma w dalszym ciągu prowadzi działalność w mniejszej liczbie sklepów przy głównych ulicach.

Źródło: www.eurogamer.net