Frostpunk 2 opóźniony: nowa data premiery wyznaczona na 20 września 2024 r

Frostpunk 2 przesunięty na wrzesień 2024

Opóźnienie w zapewnieniu możliwie najlepszego doświadczenia

Studia 11 Bit ogłosił, że wydanie Frostpunk 2 zostaje odepchnięty. Pierwotnie zaplanowana na przyszły miesiąc, 25 lipca, ta narracyjna gra o budowaniu miasta ukaże się ostatecznie 20 września.

Po niedawnej wersji beta zespół zdecydował się poświęcić dodatkowy czas na uwzględnienie opinii graczy i zapewnienie jak najlepszych wrażeń. W notatce prasowej dyrektor artystyczny Jakub Stokalski i dyrektor artystyczny Łukasz Juszczyk powiedział:

„Na podstawie ankiet, które otrzymaliśmy po wersji beta, średnia ocena, jaką nam wystawiliście, wyniosła 8 na 10. Jesteśmy bardzo wdzięczni! Jednocześnie była to tylko niewielka część gry, która wciąż była rozwijana i ulepszana. Nasza lista rzeczy do zrobienia jest pełna, ale była to dla nas okazja, aby posłuchać, co Wam się spodobało, a co nie znalazło jeszcze swoich odbiorców”.

„Pozwoliło nam to lepiej ustalić priorytety i podkreślić funkcje i zmiany, nad którymi już pracowaliśmy. Ale zdaliśmy sobie również sprawę, że aby zapewnić jak najlepsze wrażenia w momencie premiery, potrzebujemy więcej czasu na ukończenie prac nad Frostpunk 2. Dlatego podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu premiery na 20 września 2024 r.”.

Nadchodzące ulepszenia

Studia 11 Bit planuje m.in. pracować nad nowymi dodatkami do istniejących mechanik gry i ulepszać interfejs użytkownika. Frostpunk 2 ukaże się najpierw na PC 20 września. Wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X/S planowane są w późniejszym terminie. Niedawno graliśmy w tę grę i możesz przeczytać nasz szczegółowy podgląd tutaj.

Źródło: www.gameinformer.com