Moonrise Fall – gra logiczna do swobodnej eksploracji na Xbox Series X|S, Xbox One i Windows

Moonrise Fall – gra logiczna do swobodnej eksploracji

Wschód Księżyca Jesień wydaje swoją klimatyczną grę logiczną Moonrise Fall na Xbox Series X|S, Xbox One i Windows. Gracz wciela się w rolę chłopca, który gubi się w nadprzyrodzonym lesie po wypadku samochodowym, gdzie traci oboje rodziców. Musi on rozwikłać tajemnice lasu i sfotografować zamieszkujące go dziwne stworzenia.

Pełen wskazówek dziennik, aparat i latarnia

Podczas eksploracji, gracz ma do dyspozycji narzędzia, takie jak zegarek kieszonkowy z możliwością kontrolowania pory dnia, latarnię, która oświetla mu drogę i ostrzega o nadprzyrodzonych wydarzeniach w pobliżu, dziennik, który go poprowadzi i pomoże mu odkryć wiele tajemniczych stworzeń, które tam mieszkają oraz Kalimba z mocą kontrolowania pogody i nie tylko.

Zagadki i eksploracja

Gracz podczas podróży w nieznane odkryje złowrogie jaskinie, opuszczone tartaki, tajemnicze świątynie, dziwne języki, tajemnicze stworzenia, tajemne duchy i liczne tajemnice. Rozwiązywanie zagadek i eksplorowanie nadprzyrodzonego świata pomaga odkryć prawdziwe znaczenie istnienia chłopca i ostatecznie odkryć jego los.

Porady i triki

  • Zwróć szczególną uwagę na swoją latarnię. Gdy znajdziesz się w pobliżu stworzenia, przedmiotu kolekcjonerskiego lub sekretu, latarnia zacznie migotać i będzie można usłyszeć cichy dźwięk kurantu.
  • Nie ufaj niczemu, co widzą twoje oczy. Użyj aparatu i wizjera, aby odkryć, co jest prawdziwe, a co ważniejsze, co nie.
  • Wskazówki do odkrycia wielu stworzeń w grze znajdują się w dzienniku. Przeczytaj uważnie każdy wpis, aby rozszyfrować wszystkie wskazówki. Niektórych odkryć można dokonać tylko w określonych porach dnia i/lub przy określonych typach pogody. Eksperymentuj, aby dowiedzieć się więcej.
  • Las może być bardziej żywy, niż myślisz, a nawet działać przeciwko tobie.

Unikalny system muzyczny

Wschód Księżyca Jesień wykorzystuje unikalny system muzyczny, który generuje wiele warstw muzyki i płynnie miksuje, aby zapewnić, że żadne dwie gry nie będą takie same, tworząc marzycielski żywy klimat lasu i jego mieszkańców. Muzyka zmieszana z subtelnymi i szczegółowymi pejzażami dźwiękowymi tworzy wciągające uczucie, które przyciąga cię bliżej i zatraca się.

Moonrise Fall to pełen łamigłówek świat połączony z klasyczną przygodą, eksploracją i kolekcjonowaniem. Gra jest inspirowana prawdziwymi doświadczeniami i zapewnia surrealistyczne i skromne doświadczenie o stracie i znalezieniu nowego życia.

Cena gry to 9,99 USD.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2023/05/09/moonrise-fall-hits-xbox/.