Fortnite zbanowany na iOS na 5 lat, Sweeney oskarża Apple o kłamstwoDługo oczekiwana decyzja w sprawie Apple vs. Epic została wydana, a sędzia zdecydował, że Apple musi zezwolić programistom na oferowanie alternatywnych metod płatności. Ale Epic Games nie świętuje decyzji, a Fortnite nie wróci wkrótce do App Store, jeśli kiedykolwiek to nastąpi. Ostatnie wydarzenie w tej sprawie miało miejsce 21 września, kiedy Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie zbanowany na iOS do czasu wyczerpania wszystkich apelacji sądowych.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games wysadziłem decyzję na Twitterze, mówiąc, że nie jest to wygrana dla programistów ani konsumentów. Dodał, że Fortnite powróci tylko do sklepu z aplikacjami na iOS „kiedy i gdzie Epic będzie mógł oferować płatności w aplikacji w uczciwej konkurencji z płatnościami w aplikacji Apple, przekazując oszczędności konsumentom”.

– Będziemy walczyć dalej – dodał Sweeney.

GameSpot podążył za Epic Games, próbując uzyskać więcej informacji na temat możliwości powrotu Fortnite do App Store.

Późnym wieczorem 21 września Sweeney powiedział, że Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie „wpisany na czarną listę ekosystemu Apple aż do wyczerpania wszystkich apelacji sądowych”. Może to zająć nawet pięć lat, ocenił Sweeney.

Sweeney oskarżył również Apple o kłamstwo. Powiedział, że firma nie jest wierna swojemu oświadczeniu, że powita Epic z powrotem, jeśli zgodzi się grać zgodnie z zasadami. „Epic zgodził się, a teraz Apple wycofał się z kolejnego nadużycia swojej monopolistycznej władzy nad miliardem użytkowników” – powiedział Sweeney.

Wiadomość e-mail, którą Sweeney wysłał do Phila Schillera z Apple, wspomina, że ​​Epic zapłacił Apple wymaganą opłatę z wyroku, 6 milionów dolarów, i poprosił Apple o przywrócenie konta programisty. „Epic obiecuje, że będzie przestrzegać wytycznych Apple zawsze i wszędzie, gdy wypuszczamy produkty na platformy Apple”, powiedział Sweeney w e-mailu.

Jednak Sweeney wspomniał również, że Epic przywróci Fortnite do systemu iOS tylko wtedy, gdy Apple zaktualizuje swoje wytyczne, aby „zapewnić równe szanse między zakupami w aplikacji Apple a innymi metodami płatności”. Poniżej możesz przeczytać pełny e-mail Sweeneya do Schillera z 16 września.

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier na Ziemi i brakuje jej w App Store od czasu jej usunięcia w sierpniu 2020 r. Apple usunął grę ze sklepu, ponieważ Epic ominął sklep Apple i zaoferował własną opcję płatności bezpośredniej Epic dla V- Bucks, co wywołało pozew i wynikające z niego skutki.

Epic argumentował w sądzie, że Apple działał jako nielegalny monopol, ale sędzia się z tym nie zgodził. Jednak sąd orzekł, że Apple uczestniczył w zachowaniu antykonkurencyjnym w oparciu o prawo zapisane w Kalifornii. Była to jedyna liczba, na której sąd opowiedział się po stronie Epic Games, a Apple wygrał wszystkie pozostałe dziewięć zarzutów.

„Sukces nie jest nielegalny” – głosiło orzeczenie. „Ostateczny zapis procesu nie zawierał dowodów na inne krytyczne czynniki, takie jak bariery wejścia i prowadzenia zmniejszającej się produkcji lub zmniejszającej się innowacyjności na właściwym rynku. Trybunał nie stwierdza, że ​​jest to niemożliwe; wykazać, że Apple jest nielegalnym monopolistą”.

To, czy Fortnite kiedykolwiek powróci do App Store, okaże się.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Source : https://www.gamespot.com/articles/fortnite-banned-on-ios-for-as-long-as-5-years-sweeney-says-as-he-accuses-apple-of-lying/1100-6496129/?ftag=CAD-01-10abi2f