Fortnite wyłącza ograniczenia wiekowe dotyczące kosmetyków: fani krytykują jedną z „najgorszych aktualizacji” gry

Fortnite ogłasza wyłączenie ograniczeń wiekowych na kosmetyki

Fortnite ogłosiło wyłączenie kontrowersyjnych ograniczeń wiekowych nałożonych na kosmetyki po krytyce ze strony fanów, którzy uważają tę aktualizację za jedną z najgorszych w grze. W poście na swojej stronie internetowej twórcy Fortnite ogłosili, że te ograniczenia zostaną wyłączone do czasu długoterminowe rozwiązanie. Wyłączanie ograniczeń rozpocznie się wraz z aktualizacją v28.00 3 grudnia 2023 r.

Nadchodzące zmiany w kosmetykach

Twórcy Fortnite wyjaśnili, że są ostrożni w ocenie kosmetyków i ich potencjalnego wpływu na ocenę wyspy. Obecnie przewartościowują wszystkie kosmetyki. Tylko niewielka liczba istniejących elementów kosmetycznych i mniej niż dziesięć strojów będzie można odtwarzać wyłącznie na wyspach z oceną T (lub ich regionalnych odpowiednikach) ze względu na ich brutalną lub nieodpowiednią zawartość dla młodych odbiorców. Twórcy zapowiedzieli także możliwość wprowadzenia w przyszłości ograniczeń dotyczących innych kosmetyków.

Pozytywne reakcje społeczności Fortnite

Ogłoszenie to zostało pozytywnie przyjęte przez społeczność Fortnite po ostrej reakcji na ograniczenia wiekowe. Epic Games początkowo uzasadniało te ograniczenia środkiem mającym pomóc rodzicom i graczom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących tysięcy gier i atrakcji dostępnych w Fortnite.

Epic Games będzie w dalszym ciągu badać możliwość wprowadzenia w przyszłości ograniczeń dotyczących innych elementów kosmetycznych. Nie jest jeszcze jasne, które skórki zostaną dotknięte, chociaż niektórzy fani wskazują na skórkę Xenomorpha i odciętą głowę Nieśmiertelnego jako potencjalnych kandydatów.

Fortnite: minirenesans dzięki Fortnite OG

Fortnite przeżyło niedawno mini-renesans dzięki wydaniu Fortnite OG, co zaowocowało najważniejszym dniem w historii gier. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem po Fortnite OG i nie tylko.

Źródło: www.ign.com