Fortnite: Wściekłe zmiany skórne

Fortnite: Nowe ograniczenia skórek dezorientują graczy

Gracze Fortnite zauważyli ostatnio zmianę w swoich skórkach, symbolizowaną przez trójkąt z żółtą obwódką i wykrzyknikiem w środku wraz z ostrzeżeniem, że „przedmioty z tym symbolem mogą być używane wyłącznie w grach z oceną 12+”. To nowe ograniczenie wiekowe rozgniewało graczy, zwłaszcza że sprawiało, że skórki używane wcześniej na różnych Wyspach Tworzenia stały się bezużyteczne ze względu na nowe ograniczenie wiekowe. Deweloper Epic Games odpowiedział na tę kontrowersję, precyzując, że 7% skórek lub strojów Fortnite można wyposażyć wyłącznie na wyspach przeznaczonych dla nastolatków.

Twitter płonie

Twitter był pierwszym miejscem, w którym gracze podzielili się swoim niezadowoleniem z tej aktualizacji. Niektórzy zauważyli, że ich ulubione skórki nie nadają się teraz do użytku na wyspach przeznaczonych dla nastolatków. Wygląda na to, że tylko skórki przedstawiające określoną broń, np. broń czy noże, są objęte ograniczeniem wiekowym. Jeszcze inne skórki, takie jak Michael Myers, kultowa postać z horroru, są dozwolone na dowolnej Wyspie Stworzenia, pomimo faktu, że ta skórka przedstawia fikcyjnego zabójcę.

Gracze wyrazili swoje niezadowolenie, wskazując, że wielu skórek, na które wydali pieniądze, nie można już wykorzystać w grze tak, jak chcieli.

Odpowiedź od Epic Games

Po opiniach graczy rzecznik Epic Games wskazał, że ograniczenia te dotyczą kategorii wiekowej Creation Islands, a nie wieku poszczególnych graczy czy uprawnień rodziców. Firma jednak zobowiązała się do tego, aby większość skórek była kompatybilna ze wszystkimi klasyfikacjami, automatycznie dostosowując ich wygląd w zależności od wybranej wyspy.

Należy zauważyć, że zmiana ta następuje w momencie, gdy Fortnite wkracza w swój największy jak dotąd sezon, w którym dzięki sezonowi OG w ciągu jednego dnia zarejestrowało się 44 miliony graczy. Proces dostosowywania skórki może jednak zająć trochę czasu, stąd Epic Games podaje szacunki jednego roku na wprowadzenie niezbędnych zmian.

Co sądzisz o tych zmianach skórki w Fortnite? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com