Fortnite Rozdział 5 Sezon 3: gra odkrywa się na nowo dzięki Wrecked

Niedawno Fortnite rozpoczął swój 30. sezon, wyznaczając nowy szczyt w wyjątkowej historii gry. Od debiutu w 2017 roku Fortnite niemal natychmiast stał się tytanem popkultury i nie tylko cieszył się trwałym sukcesem, jakiego nie osiągnęła żadna inna gra, ale także. przekształciło wiele innych gier „usługowych na żywo” w obserwujących, którzy muszą reagować na fale generowane przez grę Epic. Fortnite przecierał szlaki i odkrywał się na nowo więcej razy, niż jesteśmy w stanie łatwo zapamiętać, a mimo to najnowszy sezon, rozdział 5, sezon 3, może być najlepszym osiągnięciem w dotychczasowej grze. Z napisami Wrecked, ten sezon Fortnite odkrywa grę na nowo w stopniu, jakiego Epic być może nigdy wcześniej nie próbował. Pomimo mniej więcej czterech nowych sezonów rocznie i corocznego wprowadzania nowych wysp, Wrecked wydaje się być największą i najodważniejszą zmianą w sposobie rozgrywki od czasu Rozdziału 2 Sezonu 3, w którym cała wyspa została zanurzona poniżej poziomu wód, których ustąpienie zajęło tygodnie. Gdy to osiągnięto, wprowadzono samochody, co w znaczący sposób zmieniło przyszłość Fortnite. Jak na ironię, to właśnie zwrócenie uwagi na pojazdy w tym sezonie zaowocowało natychmiastowymi ekscytującymi i świeżymi wrażeniami.

Sezon pełen wyzwań: Rozbity

Ten sezon to, mówiąc dosadnie, Twisted Metal. Dzięki scenerii inspirowanej punk rockiem i dieselpunkiem w stylu Mad Maxa, ogromne wydmy i szybkie rampy kaskaderskie sprawiają, że każda runda gry jest najbardziej chaotycznym doświadczeniem, jakie widziałem grając w Fortnite od tysięcy godzin. W pierwszych częściach rundy gracze zazwyczaj robią coś więcej niż tylko ładowanie broni i przedmiotów leczących. Teraz szybko szukają pojazdu, zanim dołączą różne modyfikacje do swojej broni zniszczenia. Mogą przyczepiać takie rzeczy, jak karabiny maszynowe, granatniki, wzmocnione zderzaki i inne elementy do dowolnego samochodu w grze, a także z łatwością zamieniać jeden mod na inny, który zajmuje to samo miejsce, po prostu przejeżdżając po skrzynkach z modami jak w klasycznym samochodzie zręcznościowym gra walki. Daje to fajny klimat retro ze wszystkimi wysokiej klasy efektami wizualnymi i ścisłą mechaniką rozgrywki PvP, którą umożliwia silnik Unreal Engine 5 firmy Epic. Według wiarygodnych przecieków przyszłe aktualizacje wprowadzą jeszcze więcej modyfikacji samochodu, takich jak wzmocnione felgi opon i kuloodporne szyby.

Obecnie na mapie znajdują się nawet pojazdy bossów, które, jeśli zostaną odzyskane od złych facetów, zapewnią ich kierowcom i zespołom pole position, aby dostać się do finałowych zawodników. Ponieważ zarządzanie zapasami paliwa jest teraz znacznie łatwiejsze, gracze nie tylko tworzą niesamowite postapokaliptyczne samochody; pozostają w nich przez większą część, jeśli nie większą część rundy, a ostatnie kręgi burzy rozwijają się teraz niczym seryjne zniszczenia. W każdym sezonie jest jeden lub dwa elementy, które społeczność naprawdę docenia i którymi się cieszą, ale nigdy nie widziałem, aby skład rund i końcowych kręgów zmienił się tak drastycznie – i na lepsze – jak tym razem. Gracze nagle traktują swoje niestandardowe samochody jak ulubionego konia w grze RPG z otwartym światem – dbając o ich dobre samopoczucie i stale będąc świadomi swojej lokalizacji.

Fortnite wymyślony na nowo na 30. sezon

Ta ostatnia metamorfoza jest szczególnie godna uwagi, biorąc pod uwagę, ile razy Fortnite wymyślił się już na nowo; w tym sezonie firma Epic wprowadza dekret, aby stale wymyślać gry na nowy poziom. Wydaje się to większe niż debiut sieciowców Spider-Mana, większe niż wtedy, gdy wprowadzono mityczną broń, a nawet większe niż powódź. Fascynujące jest obserwowanie tak drastycznej zmiany w branży gier. To mi mówi, że Fortnite może być wszystkim, czym chce Epic, o ile wspierają to mechanicy. Ale to nie tylko gra na żywo, to także niesamowita zabawa. Samochody od dawna są źródłem radości w Fortnite, a w tym sezonie zaprezentujemy je jak nigdy dotąd, praktycznie dając każdemu własny Batmobil. Ostatecznie to właśnie ta zmiana, która po latach samochodów w Fortnite wydaje się niemal prosta, w 30. sezonie zmieniła grę jak nigdy dotąd.

Sezon Fortnite jest oceniany nie tylko pod kątem zestawu nowych funkcji w momencie premiery, ale także wielu drobnych zmian wprowadzonych w ciągu kilku miesięcy. Nowe bronie, zdolności i inne nieprzewidywalne funkcje zostaną ujawnione od teraz do sierpnia. Zatem ten sezon mógłby się ustabilizować i można go uznać za dobrą zabawę. Biorąc jednak pod uwagę, jak inny, chaotyczny i przyjemny jest już w pierwszych dniach, rozdział 5, sezon 3, już wygląda, jakby mógł to być najlepszy sezon w historii Fortnite.

Źródło: www.gamespot.com