Fortnite: dodano nową funkcję raportowania głosowego

Nowy system raportowania głosowego w Fortnite

Popularna gra Fortnite dodała niedawno możliwość przesyłania nagrań głosowych podczas zgłaszania graczy za naruszenie wytycznych dla społeczności gry, które obejmują przypadki obraźliwego lub niewłaściwego zachowania.

System raportowania głosowego firmy Epic Games nagrywa ostatnie pięć minut strumieniowego dźwięku czatu w grze i zapisuje je na Twoim urządzeniu lokalnym (komputerze lub konsoli do gier). Zgłoszenia niewłaściwego zachowania mogą teraz obejmować ten dźwięk, dzięki czemu firma Epic może samodzielnie poznać dowody i szybko zastosować sankcje.

Szczegółowy blog technologiczny wyjaśnia, w jaki sposób firma Epic wdrożyła szereg zasad dotyczących przechowywania przesyłanych przez Ciebie danych oraz tego, kiedy zostanie włączone raportowanie głosowe (możesz je wyłączyć, ale tylko jeśli masz ukończone 18 lat i grasz w trybie grupować się ze znajomymi o podobnych ustawieniach).

Wróć do oryginalnej mapy Fortnite

Wracając do oryginalnej wyspy Fortnite, mapa gry ewoluowała, obejmując część zaśnieżonego obszaru dodanego w drugiej połowie rozdziału 1 Fortnite. Oznacza to powrót Frosty Flights (ale najwyraźniej nie Polar Peak!) i zabawnych samolotów X-4 Stormwing.

W zestawie znajdują się także dodatki z oryginalnego sezonu pirackiego gry, takie jak pistolety skałkowe, zakopany skarb i piracka armata – przydatne do poruszania się po mapie.

Ostatnia aktualizacja Fortnite OG pojawi się w przyszłym tygodniu, 23 listopada, i będzie zawierała elementy z ostatnich sezonów oryginalnego Rozdziału, takie jak naloty i szczeliny złomu. Spodziewamy się powrotu meteorytu zagłady z gry, gdy gra zmierza w stronę nowej wersji klasycznego wydarzenia z czarną dziurą.

Źródło: www.eurogamer.net