FINAŁ | Sezon 2: Ujawniono nowe tryby gry i broń

Firma Embark Studios ogłosiła, że ​​drugi sezon Finałów rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, wraz ze szczegółami dotyczącymi nowego trybu 5 na 5 i innych dodatków do gry.

Dodano styl gry hakera

W sezonie 2 gracze będą nadal rywalizować w wirtualnym teleturnieju, mimo że został on zhakowany przez grupę znaną jako CNS. Nowy styl gry dodany do The Finals nazywa się Haker i będzie obejmował takie umiejętności, jak usuwanie ścian, przebijanie tuneli przez arenę i przekształcanie obiektów, aby utrudniać przeciwnikom.

Nowe funkcje dla wszystkich klas

Istnieją także nowe funkcje i bronie dla każdej klasy. Lekkie konstrukcje mogą przekształcić arenę w komorę testową Aperture Labs z bramą, parą rozkładanych portali i będą miały dostęp do pistoletu maszynowego serii 93R. Średnie wersje będą miały dostęp do nowej specjalizacji zwanej Demontażem, która może tymczasowo wymazać powierzchnie fizyczne, Przekształcania Danych, gadżetu, który może przekształcać obiekty w coś innego, oraz karabinu szturmowego serii FAMAS. Ciężkie modele otrzymają strzelbę KS-23 i rozkładaną kostkę antygrawitacyjną.

Nowy tryb Power Shift

Sezon 2 wprowadza także Power Shift, nowy tryb 5 na 5, w którym drużyny walczą o eskortowanie platformy na arenie. Dostępna będzie nowa arena o nazwie SYS$HORIZON, która opiera się na motywie hakerskim z sezonu 2 z pływającą geometrią, mostami wokselowymi.

Wreszcie, system rankingowy został zmieniony na nowy system lig, który powinien usprawnić grę rankingową, a także wprowadzony zostanie nowy system postępu kariery oferujący cotygodniowe nagrody. Embark przetestuje także mecze prywatne, chociaż będą one dostępne tylko w wersji beta z ograniczonymi funkcjami.

Sezon 2 Finałów rozpocznie się w czwartek, 14 marca na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Finały rozpoczęły się w grudniu podczas The Game Awards. W recenzji The Finals opublikowanej przez Eurogamer Rick Lane dostrzegł potencjał w walce, ale uznał, że grze brakuje głębi.

Źródło: www.eurogamer.net