Final Fantasy VII Pierwszy Żołnierz zostaje zamknięty w styczniu


Final Fantasy VII The First Soldier, mobilna gra typu battle royale dla wielu graczy, zostanie zamknięta w styczniu. Wiadomość pojawia się na miesiąc przed pierwszą rocznicą gry, która została wydana na iOS i Androida w listopadzie 2021 roku.

Square Enix twierdzi, że czuje, że nie zapewnił pożądanego doświadczenia, więc od dziś rozpocznie likwidację usług. Mapa drogowa na stronie gry zawiera trzyetapowy harmonogram wygasania. Dzisiaj nie możesz już kupować kredytów Shinra w sklepie, ale nadal możesz wydawać posiadane kredyty, dopóki gra się nie wyłączy. 1 listopada kończy się obsługa lokalizacji w języku innym niż angielski (w przyszłości tekst będzie wyświetlany tylko w języku angielskim). Wreszcie, 11 stycznia, Pierwszy Żołnierz na dobre przestaje działać.

Oto pełne ogłoszenie o zakończeniu usługi przez Świergot:

Z ciężkim sercem ogłaszamy zakończenie służby dla Final Fantasy VII The First Soldier. Serwis zakończymy o godzinie 07:00 UTC 11 stycznia 2023 roku.

Pomimo wszystkich naszych starań, aby regularnie dostarczać wam świeżą i ekscytującą zawartość, nie byliśmy w stanie zapewnić wrażeń, na które liczyliśmy i na które wszyscy zasługujecie, więc podjęliśmy niezwykle trudną decyzję, aby zakończyć obsługę Finału Fantazja VII Pierwszy Żołnierz.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w minionym roku.

Chociaż do zakończenia usługi pozostało tylko niewiele mniej niż 3 miesiące, będziemy w tym czasie nadal wprowadzać aktualizacje, więc mamy nadzieję, że będziesz cieszyć się Final Fantasy VII The First Soldier do samego końca.

12 października 2022 – Od wszystkich członków zespołu FF7FS

Pierwszy Żołnierz został ujawniony w lutym 2021 roku wraz z inną mobilną grą RPG FFVII, Ever Crisis (która jeszcze nie została wydana, ale ma zaplanowaną na ten rok zamkniętą wersję beta). Trzecioosobowa bitwa royale miała miejsce przed wydarzeniami z FFVII i stawiała przeciwko sobie 75 graczy jako kandydatów ŻOŁNIERZY. Oprócz używania broni palnej gracze władają magią, a nawet przyzywaniem. Square stwierdził wcześniej, że Pierwszy Żołnierz był próbą przyciągnięcia szerszego grona fanów do uniwersum FFVII, jednocześnie dając obecnym fanom nowy sposób na cieszenie się jego mitami.

Niestety, nie jest to pierwsza wydana przez Square Enix gra wieloosobowa, która w tym roku zdobyła topór. Babylon’s Fall, RPG akcji na żywo od Platinum Games, również zostanie zamknięty w lutym, mniej niż rok po jego niefortunnej premierze.

Podczas gdy Pierwszy Żołnierz odchodzi, wiele zawartości FFVII jest w przygotowaniu. Jak wcześniej wspomniano, Ever Crisis pozostaje na liście, a Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion ukaże się 13 grudnia. Final Fantasy VII Rebirth, kontynuacja Remake, ma się ukazać w przyszłym sezonie zimowym.

Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/10/12/final-fantasy-vii-the-first-soldier-shuts-down-in-january