Final Fantasy 7 Rebirth: Potwierdzono, że trylogia będzie dostępna wyłącznie na PlayStation

Trylogia remake’u Final Fantasy 7: wyłącznie na konsolę PlayStation?

Wiadomość dotyczącą ekskluzywności trylogii Final Fantasy 7 Remake na konsolach PlayStation opublikował niedawno dziennik The Washington Post.

AKTUALIZACJA, 21:31: Reporter „Washington Post” złożył częściowe wycofanie informacji, stwierdzając, że trylogia remake’u Final Fantasy 7 studia Square Enix została potwierdzona przez Sony jako dostępna wyłącznie na konsolę PlayStation.

W artykule pierwotnie stwierdzono, że „Zapewnienie wyłączności konsolowej trylogii Final Fantasy 7 jest zaletą dla PlayStation”, ale w notatce w mediach społecznościowych reporter gier Washington Post, Gene Park, przedstawił wyjaśnienia, pisząc: „To było niewłaściwe z mojej strony, że napisz zdanie w ten sposób. » Park stwierdza teraz, że „Cała trylogia FF7 NIE została jeszcze potwierdzona jako dostępna wyłącznie dla Sony. Artykuł został zredagowany tak, aby wspomnieć jedynie o Remake’u i Rebirth. »

Test techniczny przeprowadzony przez Digital Foundry na Final Fantasy 7 Rebirth na PlayStation 5.

Sony potwierdza wyłączność konsolową trylogii Final Fantasy 7 Remake

ORYGINALNA HISTORIA 20:14: Sony potwierdziło, że osiągnęło porozumienie z wydawcą Square Enix w sprawie trylogii remake’u Final Fantasy 7, która będzie dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation.

To chyba nie jest zaskoczeniem dla Xbox Series. Ekskluzywność trylogii jest teraz oficjalna.

Wiceprezes Sony Interactive Entertainment ds. treści dla partnerów zewnętrznych i wewnętrznych, Christian Svensson, potwierdził tę wiadomość w artykule Washington Post na temat Final Fantasy 7 Rebirth, stwierdzając, że partnerstwo z Square było „wzajemnie pożądane”.

Oddzielnie w artykule producent franczyzy Final Fantasy, Yoshinori Kitase, omówił niektóre korzyści płynące z tworzenia gry na jedną konsolę, wyjaśniając, że zespół mógł spędzić więcej czasu na budowaniu świata Rebirth, ponieważ był skierowany wyłącznie na PS5.

Premiera Final Fantasy 7 Rebirth w zeszłym tygodniu spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez krytyków – Eurogamer nazwał ją „przesadną, ale uroczą odświeżoną wersją” – a reżyser trylogii, Naoki Hamaguchi, powiedział „Washington Post”, że pracuje już nad dokumentem projektowym szczegółowo opisującym kluczowe elementy ostatniej części trylogii , który będzie rozwinięciem oryginalnego trzeciego aktu Final Fantasy 7.

Źródło: www.eurogamer.net