Final Fantasy 7 Rebirth: Odkryj nowe funkcje długo oczekiwanej gry!

Final Fantasy 7 Remake odniosło ogromny sukces w 2020 roku, łącząc wspaniałą grafikę i ekscytujący hybrydowy system walki, aby na nowo wyobrazić sobie klasyczną grę RPG z nowoczesnymi elementami gier. Jednak w remake’u skupiono się tylko na niewielkiej części oryginalnej wersji z 1997 roku, pomijając epicką przygodę na rzecz RPG akcji opartej na postaciach. Było jednak jasne, że historia Clouda, Tify, Barretta i Aerith będzie musiała wyjść poza granice Midgara i wyruszyć dalej. W tym miejscu Square Enix powinno zająć się momentami narracyjnymi, które stały się ikonami w kulturze gier wideo, nawet dla tych, którzy nie grali w Final Fantasy 7.

Po wielu godzinach oczekiwania, ostatnie chwile Final Fantasy 7 Remake wprowadziły ideę rozbieżnej osi czasu i multiwersum, w którym poprzednia historia może współistnieć z nowymi możliwościami dla bohaterów. Posunięcie to wywołało kontrowersje, ale oznacza również, że długoletni fani i społeczność graczy nie mają już takiej pewności co do rozwoju sytuacji. Po około godzinie grania w Final Fantasy 7 Rebirth nie mogę powiedzieć, że lepiej rozumiem, dokąd zmierza ta historia, i podejrzewam, że Square Enix będzie się starało utrzymać tę tajemnicę do końca. dla siebie.

Wstęp

W tym artykule przedstawiamy zapowiedź tego, czego można się spodziewać po Final Fantasy 7 Rebirth, drugiej części trylogii, która opowie całą historię Final Fantasy 7. Zbadamy dwie odrębne części gry: „Kluczową Misję of Mount Nibel” i „The Open Wilds of Juno”, aby dać przegląd rozwoju rozgrywki i drobnych zmian w historii. Przygotuj się na zanurzenie się w urzekającym wszechświecie, w którym historia przybiera nieoczekiwany obrót!

Kluczowa misja Góry Nibel

W tej części gry cofamy się o pięć lat, kiedy Cloud i Sephiroth zostają wysłani do Nibelheim jako zespół zwiadowczy. Ich misją jest zbadanie anomalii reaktora Mako firmy Nibel. Aby to osiągnąć, muszą najpierw wspiąć się na górę Nibel z pomocą Tify jako przewodnika. Chociaż ta część nie rozwija znacząco historii, zapewnia przyjemną okazję do ponownego odkrycia świata Final Fantasy 7 ze znanymi postaciami. Dialogi pomiędzy bohaterami pozwalają docenić niuanse łączące ich relacje i zobaczyć, jak reagują na zmieniający się świat wokół nich.

Otwarte Dzicze Juno

W drugiej części zostajemy przeniesieni do dzikich krain Juno, gdzie w oryginalnej historii Final Fantasy 7 wprowadzono niewielkie zmiany. Piękne i różnorodne krajobrazy Juno zapewniają spektakularną scenerię dla nowych przygód. Podczas eksploracji odkryjesz kryształy Materii, magiczne zasoby energii, których Korporacja Shinra używa do zasilania świata. Tifa przypomina o znaczeniu ochrony przyrody i środowiska, podczas gdy Cloud wyraża optymizm co do niewyczerpanych zasobów mako. Wymiany te rodzą interesujące pytania dotyczące kwestii środowiskowych i indywidualnej odpowiedzialności w zmieniającym się świecie.

Rozgrywka

Final Fantasy 7 Rebirth zachowuje hybrydowy system walki znany z Remake’a, który pozwala graczom przejąć bezpośrednią kontrolę nad członkami swojej drużyny, używając znanych poleceń z Final Fantasy do wydawania rozkazów innym postaciom. Wprowadzono jednak zmiany, aby rozgrywka była jeszcze bardziej wciągająca. Przykładowo każda postać posiada specjalne ataki, które można aktywować po serii podstawowych ataków, co pozwala na tworzenie strategicznych kombosów. Dodatkowo Kryształy Materii znalezione w Juno Wilds oferują nowe umiejętności i możliwości do odblokowania, wzbogacając wrażenia z gry.

Wniosek

Final Fantasy 7 Rebirth obiecuje ekscytujące i nieprzewidywalne wrażenia z gry, ze odważnymi zmianami narracji i ulepszeniami rozgrywki. Eksplorując kluczową misję Góry Nibel i dziczy Juno, odkryjesz nową stronę uniwersum Final Fantasy 7 i ukochane postacie. Przygotuj się na epicką przygodę, w której historia odkrywa się na nowo i rozwija w nieoczekiwany sposób. Zapnij pasy i wskocz do akcji, gdy tylko Final Fantasy 7 Rebirth będzie dostępne!

Źródło: www.gamespot.com