Final Fantasy 7 Rebirth: data premiery i szczegóły gry na PS5

Długo oczekiwany moment (w pewnym sensie) już prawie nadszedł! Final Fantasy 7 Rebirth – druga część trzyczęściowego remake’u Final Fantasy 7 studia Square Enix – trafi na PlayStation 5 29 lutego przyszłego roku.

Widzieliśmy już kilka przebłysków Rebirth od czasu jego zapowiedzi w czerwcu 2022 roku i wiemy, że będzie to logiczna kontynuacja historii remake’u Final Fantasy 7 z 2020 roku i późniejszego DLC InterMISSION – chociaż trwają „przygotowania”, aby pomóc wam zdobyć przyspieszysz, jeśli nie masz ochoty najpierw grać w którąkolwiek z tych gier.

Wieloaspektowy świat z wielką swobodą

„Po ucieczce z dystopijnego miasta Midgar” – wyjaśnia deweloper Square Enix – „Cloud i jego przyjaciele wyruszają w podróż po całej planecie. Czekają na nich nowe przygody w tętniącym życiem i rozległym świecie – ściganie się po trawiastych równinach na Chocobo i eksploracja rozległych środowisk. »

Rebirth zaprezentuje zatem „wieloaspektowy świat z dużą swobodą” (dobry przegląd tego możemy zobaczyć w zwiastunie z datą nowej premiery), a wszystko to będzie na tyle duże, że będzie wymagało dwóch płyt. Czy jest coś jeszcze interesującego w tym nowym zwiastunie? Jako osoba, której doświadczenie z serią Final Fantasy sprowadza się do około dwóch godzin spędzonych nad tym z samochodem, przykro mi, ale nie mam pojęcia.

Data premiery Final Fantasy 7 Rebirth

Final Fantasy 7 Rebirth będzie dostępne na PS5 od 29 lutego, a Square wyda także Twin Pack, który, jak sama nazwa wskazuje, obejmie Rebirth i Final Fantasy 7 Remake Intergrade – rozszerzoną i ulepszoną wizualnie wersję gry z 2020 roku.

Źródło: www.eurogamer.net