Final Fantasy 7: Historia obietnicy, miłości i zdrady.

***Remake słynnej gry wideo „Final Fantasy 7”: Czy powinniśmy obawiać się zniknięcia oryginału?***

**Ponadczasowa historia:**

W pierwszych scenach „Final Fantasy 7” jesteśmy świadkami retrospekcji, w której dwójka dzieci, Cloud i Tifa, składa obietnicę przy świetle gwiazd. Tymczasem Elmyra płacze, czytając list informujący o śmierci męża na wojnie, podczas gdy Barret i Dyne próbują poradzić sobie ze stratą w więzieniu. Romantyczna przejażdżka gondolą, fajerwerki strzelające na niebie i kwiaciarnia Aerith deklarująca chęć spotkania z Cloud – wzruszające momenty, które oddają istotę gry.

**Ponadczasowe arcydzieło:**

„Final Fantasy 7”, stworzone przez Square przed fuzją z Enix, pozostaje ponadczasowym arcydziełem. Jej umiejętna narracja zawiera jeden z najlepszych przykładów nierzetelnego opowiadania historii w świecie gier. Muzyka emanuje emocjami, prerenderowane scenerie tworzą niepowtarzalną atmosferę, a główni bohaterowie, tacy jak Cloud, Tifa i Aerith, są niezwykle skonstruowani.

*Wideo: Zagrajmy w Final Fantasy 7, odcinek 1: DROGA DO REMAKE, KOLEŚ!*

**Dylemat remake’u:**

Ogłoszenie remake’u „Final Fantasy 7” w 2015 roku wywołało mieszane reakcje wśród fanów. Niektórzy, jak scenarzysta Kazushige Nojima, obawiali się, że nowa wersja skaży święty obraz oryginału. Remake odważa się jednak wprowadzić odważne zmiany, jednocześnie honorując ducha oryginalnej gry.

*Wideo: Recenzja Final Fantasy 7 Rebirth – Spoiler FF7 Rebirth, bezpłatna recenzja nowej rozgrywki*

**Ewolucja dzieła sztuki:**

Twórcy remake’u odważają się dokonać zaskakujących adaptacji, takich jak wczesne pojawienie się antagonisty Sephiroth i nieoczekiwane pojawienie się postaci uznanej za zmarłą. Zmiany te mogą podzielić fanów, ale także dodać nowej głębi historii i związkom między postaciami.

**Niezaprzeczalna nostalgia:**

Pomimo rozwoju współczesnych gier wideo, „Final Fantasy 7” nadal rezonuje w sercach graczy. Jego niezapomniane chwile i wpływ kulturowy przetrwają, przeciwstawiając się czasowi i trendom rynkowym. Być może pomimo obaw, że gra stanie się starsza, oryginalność i magia „Final Fantasy 7” na zawsze pozostaną w naszych najlepszych wspomnieniach.

*Wideo: Final Fantasy 7: Lokalizacje pisanek odrodzenia i sposoby do nich dotrzeć*

Źródło: www.eurogamer.net