Final Fantasy 14: Endwalker Expansion opóźniony o dwa tygodnie, premiera zwiastunaFinal Fantasy 14: Endwalker zostało opóźnione o dwa tygodnie i zostanie wydane 7 grudnia 2021 r. Aby pomóc w czekaniu, zespół udostępnił również zwiastun premierowy dodatku.

Wiadomość tę ogłosił producent i reżyser FF14 Naoki Yoshida, który napisał list do fanów, wyjaśniając decyzję i przepraszając za opóźnienie.

„Jest kilka powodów odroczenia, ale ponieważ to ja nadzoruję wszystkie aspekty tytułu jako szef projektu, odpowiedzialność spada wyłącznie na mnie” – napisał Yoshida. „Pozwólcie mi przekazać moje najszczersze przeprosiny naszym graczom, naszym Wojownikom Światła na całym świecie, którzy z niecierpliwością wyczekiwali premiery Endwalkera. Naprawdę przepraszam”.

Jak już wspomnieliśmy, Final Fantasy 14: Endwalker zostanie wydane 7 grudnia, a okres wczesnego dostępu do dodatku rozpocznie się 3 grudnia. Będą też dwie zaplanowane poprawki – 6.01 i 6.05 – które zostaną wydane 21 grudnia, 2021 r. i 4 stycznia 2022 r.

Yoshida nadal powtarzał, że „największym czynnikiem stojącym za zmianą daty premiery był mój własny egoizm jako reżysera gry”. Wszystko wynikało, według niego, z próby zrównoważenia ról producenta i reżysera.

„Jednak gdy zbliżaliśmy się do końca rozwoju i grałem przez wszystko – od zadań po zawartość bitewną i tym podobne – po prostu nie mogłem powstrzymać mojego pragnienia dalszego ulepszania jakości Endwalkera, szczególnie dlatego, że ten dodatek jest pierwszym ważnym punktem kulminacyjnym wydarzenia w FFXIV do tej pory” – powiedział Yoshida. „Nawet jeśli spojrzymy poza Endwalker, historia FFXIV będzie trwać przez długi czas i mamy nadzieję, że dostarczymy wiele przyjemniejszych doświadczeń w grze. Jednak to właśnie dlatego, że Endwalker kończy pierwszą dużą sagę, czułem, że nasz zespół musi przeforsować się do „granic”, które sobie wyobraziłem.

„W rezultacie pozostaliśmy zdecydowani dostosować się do najmniejszych niuansów i upewnić się, że nasze pisarstwo obejmuje nawet najdrobniejsze punkty ogromnej i zawiłej historii, która trwała przez ostatnie 11 lat od czasu oryginalnego FFXIV, aby zapewnić, że każdy może w pełni cieszyć się swoim przygoda w Endwalkerze.

„Niestety konsekwencją tego było to, że znaleźliśmy się w sytuacji, w której skróciliśmy czas potrzebny na końcowe kontrole jakości ze względu na czas poświęcony na dodatkowe ulepszenia”.

Gdy zbliżał się dzień premiery, Yoshida zdał sobie sprawę, że „istnieje większe ryzyko, że dotrzemy do daty premiery bez zapewnienia „stabilności” jako jednej z form jakości”. To właśnie ten i nie tylko powód doprowadził do podjęcia decyzji o opóźnieniu.

Będzie to pierwszy raz, kiedy Yoshida opóźnił ogłoszoną datę premiery, chociaż „kiedyś przesunął wydanie z wiosny na wczesne lato”. Rozumie również, że wiele osób poczyniło przygotowania do zwolnienia z pracy na pierwszy dzień Endwalkera i pokornie prosi, aby wszyscy „wybaczyli [him] do decyzji [he’s] zrobiony.”

Final Fantasy 14: Endwalker nie tylko zakończy opowieść o Hydaelyn i Zodiaku i zakończy historię, która rozpoczęła się w A Realm Reborn, ale także będzie zawierała dwie nowe prace – jedną uzdrowicielkę i jedną walczącą w zwarciu DPS – i zaprowadzi graczy do księżyc.

Aby uzyskać więcej informacji na temat FF14, który ostatnio przekroczył 24 miliony graczy, sprawdź, dlaczego tryb przypominający Stardew Valley Endwalkera brzmi jak cholera relaksująco i jakie zmiany wprowadził zespół, aby złagodzić przeciążenie serwerów.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Skurcz.

Source : https://www.ign.com/articles/final-fantasy-14-endwalker-expansion-delayed-by-two-weeks-launch-trailer-release-date