Fenomen pokera nie zamierza się zatrzymać

Co by było, gdyby poker przeżywał swoje najlepsze czasy, o czym świadczy jego ogromny światowy sukces? Wielu tak myśli, ale nie wyobrażaj sobie, że najsłynniejsza gra karciana wzniesie się jeszcze wyżej.

Oznacza to ignorowanie całej historii tego ostatniego, który zawsze potrafił dostosować się do rozwoju technologicznego i społecznego. Jej początki sięgające XIX wieku zapowiadały już jej międzynarodowy charakter. Rzeczywiście, został spopularyzowany przez europejskich imigrantów podczas ich podróży do Stanów Zjednoczonych.

Rozwój pokera rozpoczął się dopiero od jego wprowadzenia na stoły salonów i kręgów graczy, zanim ostatecznie stał się profesjonalny w pierwszych turniejach. Potem przyszła kolej na telewizję, aby odegrać swoją rolę podkreślając jeden z najczęściej granych obecnie wariantów, Texas Holdem. Mistrzostwa Świata i kilka prywatnych meczów pomiędzy najlepszymi zawodnikami świata wywarłoby wpływ na całą rzeszę nowych amatorów. Ale kolejny wyczyn technologiczny naprawdę zmieniłby oblicze pokera…

Historyczny boom dzięki internetowi

Rozwój szybkiego Internetu odegrał główną rolę w przyjęciu pokera w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Dlatego też pierwsze wieki istnienia pokera zapewniły mu ogromne miejsce w sercach ludzi. Na prawdziwy rozkwit tej praktyki będziemy jeszcze musieli poczekać, aż pojawi się Internet.

Rzeczywiście, od końca lat 90. w sieci zaczęły pojawiać się platformy umożliwiające każdemu granie w grę na własnym ekranie. Nieważne, kiedy, gdzie jesteś i czy jesteś sam, teraz wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć się przy wirtualnym stole przeciwko ludzkim przeciwnikom.

Sukces był fenomenalny – co tydzień przybywały miliony graczy. Oczywiście konieczne było zapanowanie nad tym masowym napływem i przestrzeganie przepisów, które wciąż ewoluują w obliczu bardzo młodej praktyki internetowej. Coś genialnie zrobionego przez pokerzystów.

Obrazy mityczne w oczach opinii publicznej

Kolejnym sukcesem zapoczątkowanym w latach 90. jest stworzenie prawdziwego obrazu pokera, który dziś dociera do dojrzałej populacji. Kiedy myślą o tej grze, przychodzą na myśl pewne nostalgiczne obrazy, takie jak Mistrzostwa Świata i kilku niezapomnianych zwycięzców, znane wszystkim sale gier, a nawet bardzo silne powiązanie ze światem luksusowych hoteli.

Myślimy także o kinie, które zapożyczyło pokera i stało się tematem kilku filmów, takich jak Rounders czy Casino Royale.. Wielu aktorów i aktorek to także oświeceni gracze.

Twitch i YouTube, druga młodość pokera

Jak widzieliśmy wcześniej, poker radzi sobie bardzo dobrze wśród dojrzałej populacji. Ale jakie jest jego miejsce wśród młodych dorosłych, często pasjonujących się grami, e-sportem, a nawet nowymi platformami społecznościowymi.

No cóż, równie dobrze, ponieważ świat pokera dostosował się idealnie tym nowym podmiotom poprzez przyjęcie ich kodów. Trzeba tylko zobaczyć, jak Twitch wpłynął na pokera w ostatnich latach.

To samo dotyczy YouTube, gdzie wielu kamerzystów przejęło pokera do tworzenia wysokiej jakości treści. Niezależnie od tego, czy chodzi o vlogowanie podczas turnieju, wchodzenie do głowy profesjonalnego gracza, czy nawet udzielanie porad strategicznych.

2023 i później?

Ale jaka przyszłość czeka pokera? Z pewnością świetlana przyszłość. Musisz tylko zobaczyć, jak wszystkie najnowsze technologie są dobrze wykorzystywane, podobnie jak sztuczna inteligencja. Jest to wykorzystywane w szczególności do tworzenia botów o niemal ludzkich zachowaniach, zwłaszcza w sposobie obliczania zakładów lub blefów.

A co ze wszystkim, co dotyczy rzeczywistości rozszerzonej lub wirtualnej. Wiele inicjatyw wykorzystuje pokera do tworzenia cyfrowych środowisk symulujących pokoje pokerowe, aby w końcu przełamać barierę samotności podczas gry online.