Fatal Frame: Maiden of Black Water – 12 wskazówek i sztuczek, które pomogą wyegzorcyzmować te nieznośne duchy


Boisz się duchów? Nie? Udowodnij to! Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody jest już dostępny na Xbox One i Xbox Series X|S, przenosząc przerażających fanów do niesamowitej góry Hikami, świętego miejsca nawiedzonego przez dziwaczne i niefortunne wydarzenia – i miejsca, w którym uważa się, że woda jest schronieniem mściwych duchów. Myślisz, że potrafisz odeprzeć śmiercionośne duchy i odkryć tajemnice otaczające górę Hikami? Oto 12 wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć swoją przerażającą podróż.


Wskazówka 1: Podążaj za cieniami

Po przybyciu na Górę Hikami nadszedł czas, aby zacząć działać. Przytrzymaj RT, aby skupić się i wyostrzyć zmysły, dzięki czemu zobaczysz sylwetkę, która wskazuje drogę do następnego celu. Te sylwetki nazywane są śladami — cieniami przeszłości, które pozostawiły po sobie istoty, które nie są już częścią tego świata (przynajmniej przez większość czasu). Odkrywco strzeż się! Ślady mogą poprowadzić cię we właściwym kierunku, ale nie ochronią cię przed niezliczonymi zagrożeniami krążącymi po górach!


Wskazówka 2: Przygotuj się (nie) umrzeć

Egzorcyzmy to nie turystyka! Przed rozpoczęciem każdego rozdziału zdobądź wszystkie niezbędne przedmioty – od różnych rodzajów filmów po przedmioty lecznicze – wymieniając punkty zdobyte w poprzednich misjach. Przygotowania są dane, gdy musisz stawić czoła istotom gotowym do powrotu z martwych.


Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody Zrzut z ekranu

Wskazówka 3: Zablokuj i załaduj

Przed tobą wrogi duch. Możesz go uszkodzić, robiąc zdjęcia za pomocą Camera Obscura. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy mierzysz się z wrogim duchem: przytrzymując LT, możesz namierzyć ducha, który znajdował się w środkowym kręgu twojej Camera Obscura. Po zablokowaniu kamera automatycznie podąża za duchem i utrzymuje go na środku ekranu.


Wskazówka 4: Duchy w rozsypce

Po jednokrotnym zastrzeleniu wrogiego ducha zauważysz latające wokół niego fragmenty. Nazywają się one fragmentami ducha i są częścią istoty, która została rozproszona po twoim ataku. Mogą być one niezwykle przydatne z jednego głównego powodu: Fragmenty Ducha są uważane za cele przez Camera Obscura, a gdy w obszarze przechwytywania znajduje się pięć lub więcej celów ze zdjęciami, cały obszar przechwytywania zmieni kolor na czerwony. Zrobienie zdjęcia w tym momencie uruchomi szansę na migawkę, powodując poważne obrażenia i odpychając duchy.


Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody Zrzut z ekranu

Wskazówka 5: Profesjonalny fotograf

W trakcie gry zdobędziesz dodatkowe soczewki do swojej Camera Obscura. Wszystkie te soczewki mają efekty specjalne. Użyj przycisków Up i Down na D-Pad, aby przełączać się między nimi i naciśnij RT, aby użyć bieżącego. Używanie tych Soczewek zużywa Moc Ducha, ale przyda się w obronie przed potężnymi bytami.


Wskazówka 6: Fatalna rama

Wrogi duch wciąż tu jest. Widzisz, że to nadchodzi. Zbliżasz się, tylko kilka stóp od ciebie, ale trzymaj się! Aby jak najskuteczniej go odeprzeć, musisz poczekać do ostatniej sekundy, zanim cię zaatakuje. Czy to słyszysz? Możesz to zobaczyć? Wizjer stał się czerwony i rozlega się dźwięk przypominający alarm. Nadszedł czas, aby wcisnąć spust migawki. To, co zrobiłeś, było Fatal Frame, potężnym atakiem powodującym poważne obrażenia i odpychającym ducha. Ale to jeszcze nie koniec, Fatalny Czas właśnie się rozpoczął. Rozwal migawkę tyle razy, ile możesz! Fatal Time umożliwia wykonywanie zdjęć w krótkich odstępach czasu bez zużywania filmu.


Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody

Wskazówka 7: Trudniejsze, lepsze, szybsze, mocniejsze zdjęcia

Stojący przed tobą najsilniejszy duch, z jakim kiedykolwiek miałeś do czynienia, i mimo że trafiłeś kilka Fatal Frames, nie byłeś w stanie go odeprzeć! Co teraz robisz? Zachowaj spokój i zmień film. Możesz zmienić rodzaj kliszy swojego Camera Obscura, naciskając lewy lub prawy kierunek na padzie kierunkowym podczas celowania. 7, 14, 61, 90 … im wyższa liczba, tym silniejsza jest jego moc odstraszania duchów. Bądź jednak ostrożny, tylko Type-07 może być używany bez obawy o ilość, ale brakuje mu mocy i wolno się ładuje. Pozostałe rodzaje filmów trzeba kupić lub znaleźć porozrzucane po górach. Plotki mówią również o filmie Type-Zero! Jaka moc może kryć się za tym imieniem?


Wskazówka 8: Poczuj moc

Podczas celowania Camera Obscura zobaczysz wskaźnik w lewym dolnym rogu ekranu. Ten wskaźnik reprezentuje twoją moc ducha, która będzie wzrastać w miarę robienia zdjęć duchom. Im więcej zadajesz obrażeń, tym więcej mocy duchowej pochłaniasz.


Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody

Wskazówka 9: „Wolę górę nad morzem” nie powiedział nikt w tej grze.

Gdy w pobliżu znajdują się przedmioty, duchy lub inne wskazówki, na ekranie zobaczysz białe włókno. Idź w jej kierunku, aby znaleźć coś wartego zauważenia. Uważaj jednak. Jeśli włókno nie jest białe, ale czerwone, oznacza to, że w pobliżu jest wrogi duch. Przygotuj swój Camera Obscura, zanim będzie za późno! Możesz też uciec. Pamiętaj, że nie wszystkie bitwy są warte toczenia.


Wskazówka 10: Bądź ostrożny, złapiesz przeziębienie… lub ducha.

Na górze Hikami woda nie jest taka jak normalna. W różnych okolicznościach, takich jak złapanie przez utopione duchy, spowoduje to, że twoja postać zmoczy się i wypełni wskaźnik zwany Wetness Gauge. Kiedy jest pełny, nadszedł czas, aby być wyjątkowo ostrożnym. Atakujące cię duchy będą znacznie bardziej niebezpieczne. Jednak obrażenia, które będziesz w stanie zadać, oraz ilość zaabsorbowanej mocy duchowej również wzrosną. Uważaj – bycie mokrym ułatwia pojawienie się duchów.

Ponadto niektóre duchy specjalne mogą używać ataków, które sprawią, że wskaźnik wilgotności zmieni kolor na czerwony. Zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ zwiększy to otrzymywane obrażenia, a także stopniowo zmniejsza twoje zdrowie. Jednak oznacza to również, że twoja siła ataku i zdolność pochłaniania mocy duchowej jeszcze bardziej wzrosną.


Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody

Wskazówka 11: Wyszukiwarka przedmiotów

Camera Obscura ma wiele sekretów i może ci pomóc w inny sposób niż odstraszanie wrogich duchów. Kiedy jest coś, co można zobaczyć tylko przez Camera Obscura, może zacząć reagować. Skoncentruj się na tym, na co reaguje, naciskając LB, aby ją zablokować, a następnie obróć Camera Obscura, aby dopasować kąt obiektu. Obszar przechwytywania zmieni kolor na czerwony, gdy znajdziesz właściwy kąt. Naciśnij RT, aby zrobić zdjęcie, które odsłoni ukryte miejsce lub przedmiot.


Wskazówka 12: Dobry refleks dla dobrego łowcy duchów

Zauważyłeś przydatny przedmiot na ziemi i wyciągasz rękę, aby go złapać, gdy nagle znikąd pojawia się upiorna biała ręka, aby cię złapać. Jeśli szybko zwolnisz przycisk chwytania przedmiotu, możesz go uniknąć, ale jeśli cię złapie, szybko przesuń lewy i prawy drążek od lewej do prawej, aby się uwolnić.


Fatal Frame: Dziewica Czarnej Wody

Tyle gadania o Fatal Frame. Idź zagrać w grę! Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w upiornej przygodzie.

FATALNA RAMA: Dziewica Czarnej Wody

Xbox Live

FATALNA RAMA: Dziewica Czarnej Wody

KOEI TECMO AMERYKA


18

39,99 USD

[Early Purchase Bonus]– Yuri Exclusive Costume: Ryza Outfit, Ryza Hat Uwaga: Ta zawartość jest dołączona bezpłatnie do zakupów dokonanych przed 11 listopada 2021 r. Możliwe, że będzie sprzedawana osobno w późniejszym terminie. „FATAL FRAME: Maiden of Black Water” po raz pierwszy pojawia się na konsoli Xbox, aby uczcić 20. rocznicę serii horrorów przygodowych FATAL FRAME.
[The Story]Góra Hikami była kiedyś czczona jako miejsce duchowe. Zawierała unikalną religię opartą na wierzeniach i zwyczajach czczenia wody jako bóstwa i podobno była miejscem wielu makabrycznych incydentów i tajemniczych zjawisk. Ta tajemnicza i spleciona historia opowiada o trzech bohaterach — Yuri Kozukacie, Miu Hinasaki i Ren Hojo — podczas gdy każdy z nich bada złowrogą górę Hikami, miejsce, w którym wielu zginęło, i skrywa tajemnice, które skrywa.
[Gameplay]Gracze używają Camera Obscura, specjalnej kamery zdolnej do odstraszania mściwych duchów i zamykania ich mocy, aby zbadać górę Hikami i liczne incydenty, które miały tam miejsce w przeszłości. Fabuła podzielona jest na osobne misje, a każdą misją kieruje nowy protagonista. Oprócz zapieczętowania złych duchów, które cię atakują, Camera Obscura może zostać wykorzystana do ujawnienia innych rzeczy, których nie widać ludzkim okiem i pomoże w odzyskaniu utraconych przedmiotów.
[New Elements]– Poprawiona rozdzielczość ekranu – Nowe stroje i akcesoria – Nowy tryb Snap, w którym można dowolnie umieszczać postacie i duchy w celu tworzenia kreatywnych ujęć – Zaktualizowana lista duchów – Zaktualizowane sterowanie i nie tylko. Uwaga: „FATAL FRAME: Maiden of Black Water Digital Deluxe Edition”, która zawiera główną grę i dodatkową zawartość, jest również dostępna do zakupu. Zachowaj ostrożność, aby uniknąć zbędnego zakupu.

Source : https://news.xbox.com/en-us/2021/10/29/fatal-frame-maiden-of-black-water-12-tips/