Fantasian Neo Dimension, kultowa gra RPG, zadebiutuje na Switchu tej zimy

Dzisiaj podczas Nintendo Direct twórca gry Mistwalker ogłosił, że popularna gra RPG Fantasian pojawi się na Switchu jeszcze w tym roku w ulepszonej wersji o nazwie Fantasian Neo Dimension. Tytuł pojawił się wyłącznie w Apple Arcade w 2021 roku i obecnie posiada ocenę 80 na 100 w serwisie Metacritic gromadzącym recenzje. Zdobyła także tytuł Gry Mobilnej Roku na 25. ceremonii rozdania nagród DICE.

Mglisty Wędrowiec i Fantazjanin

Mistwalker został założony w 2004 roku przez twórcę Final Fantasy Hironobu Sakaguchi, który wyprodukował Fantasian. Studio często współpracuje z wieloletnim kompozytorem Final Fantasy Nobuo Uematsu, który jako kompozytor pracował także nad Fantasianem. Do tej pory Mistwalker wydał kilka docenionych przez krytyków gier, w tym Blue Dragon, Lost Odyssey i The Last Story.

Cechy Fantastycznego Neo Dimension

Fantasian wykorzystuje konwencje projektowania turowego podobne do tych, które można znaleźć w wielu klasycznych grach Final Fantasy. Tytuł wprowadza także kilka usprawnień poprawiających jakość rozgrywki, takich jak możliwość pomijania przypadkowych spotkań z pokonanymi już typami wrogów, dopóki nie zdecydują się zaatakować ich wszystkich na raz. Pomimo statusu gry mobilnej, powiązania Fantasian z Apple Arcade oznaczają, że nie zawiera ona mikrotransakcji ani płatnych DLC.

Fantasian Neo Dimension pojawi się na Nintendo Switch w okresie świątecznym.

Źródło: www.gameinformer.com