Fani Red Dead Redemption niezadowoleni z „Lazy Port” Rockstara

Red Dead Redemption wkrótce na Switchu: niektórzy fani to lubią, inni bojkotują

Kontrowersyjny port

Wiadomość o pojawieniu się Red Dead Redemption na Switchu i PlayStation 4 była mile widzianą niespodzianką dla niektórych, ale nie dla wszystkich. Po burzliwej premierze Grand Theft Auto: Trilogy, która podobno „znacznie przerosła” oczekiwania sprzedażowe, ta wiadomość wydaje się być kroplą, która przelała krew w żyłach niektórych członków społeczności Rockstar. Rzeczywiście, wielu fanów franczyzy nawołuje teraz do bojkotu tego portu uznanego za „leniwy”.

Rozczarowanie wyrażone w sieciach społecznościowych

W sieciach społecznościowych, subreddicie poświęconym Red Dead Redemption i innych zakątkach internetu kwitnie wiele wiadomości wyrażających złość i frustrację. Niektórzy nazywają ten port „leniwym” i mocno krytykują Rockstar, z uwagami, których nie będziemy tutaj powtarzać. Najpopularniejszy wątek na subreddicie, zatytułowany „Nie kupuj Red Dead Redemption”, ma ponad 7000 pozytywnych głosów.

Podkreśla w szczególności wysoką cenę gry oraz fakt, że ta wersja wydaje się zawierać mniej zawartości i nie oferuje żadnych ulepszeń graficznych ani wydajnościowych.

Przyczyny niezadowolenia

Wielu innych użytkowników również wyraziło swoje niezadowolenie z tej wersji gry, niektórzy są rozczarowani, że port nie jest bezpośrednio tworzony przez Rockstar, jak trylogia GTA. Tym razem za rozwój odpowiedzialny jest brytyjski deweloper Double Eleven Studios, zespół założony przez byłych programistów Rockstar Leeds i zespół wsparcia, który wcześniej pracował nad grami takimi jak Minecraft Dungeons.

Oczekiwania i zastrzeżenia graczy

Przeprowadziliśmy ankietę na Nintendo Life, aby dowiedzieć się, co gracze myślą o zakupie gry na Switchu. Wygląda na to, że wielu użytkowników czeka na promocję lub wręcz rozważa jej nieuzyskanie. Należy również zauważyć, że Rockstar nie ujawnił jeszcze żadnych oficjalnych szczegółów dotyczących wydajności i grafiki Red Dead na Switch i PS4. Niemniej jednak istnieją już filmy porównawcze pokazujące różnice między wersjami.

Co myślisz ?

Co sądzisz o pojawieniu się Red Dead Redemption na Switchu? Czy planujecie go kupić, gdy tylko pojawi się na tej hybrydowej platformie? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach!

Źródło: www.nintendolife.com