Fallout: wznowienie serii przyciąga miliony graczy

Wznowienie serii Fallout

Todd Howard z Bethesdy nazwał niedawne odrodzenie Fallouta „większym niż wszystko inne”.[il a] nigdy nie widziałem [ses] 30 lat praktyki.

To ponowne zainteresowanie serią jest bezpośrednio powiązane z adaptacją Fallouta przez Amazon. Sukces serialu, który w ciągu pierwszych 16 dni emisji przyciągnął 65 milionów widzów, zachęcił wielu graczy do odkrycia postapokaliptycznego uniwersum Fallouta i znalezienia tego, czego szukali.

W kwietniu Fallout 4 stał się najlepiej sprzedającą się grą w Europie, mimo że ukazał się prawie dziesięć lat temu. Tymczasem ogłoszono dzisiaj, że Fallout 76 ma obecnie 20 milionów graczy, kilka lat po premierze.

Wpływ na społeczność graczy

„W zależności od gry Fallout widzimy 4–6-krotny wzrost liczby graczy dziennie” – Howard powiedział Variety, komentując imponującą liczbę. „Przyciągnięcie do naszych gier tak wielu nowych graczy, z których niektórzy nigdy wcześniej nie grali w żadną z naszych gier, jest kamieniem milowym. Nowi gracze, którzy nigdy nie grali w żadną grę lub jedną z naszych gier.

To naprawdę wyjątkowy moment” – dodał.

Eksplozja popularności i przyszłość franczyzy

W tym samym czasie po stronie telewizyjnej krótko po emisji pierwszego sezonu Amazona seria Fallout została oficjalnie przedłużona na drugi sezon. Producenci wykonawczy Jonathan Nolan i Lisa Joy za pośrednictwem Kilter Films powiedzieli, że nie mogą się doczekać, aż „ponownie wysadzą świat w powietrze”.

Jeśli chodzi o nadchodzący drugi sezon, Howard potwierdził, że bieżący plan zakłada podążanie za tymi samymi postaciami, które poznaliśmy w pierwszym sezonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, twórcy Fallouta opublikowali niedawno krótkie zwiastuny drugiego sezonu.

Źródło: www.eurogamer.net