Fallout 3 odwołany: Tim Cain ujawnia swoją kluczową rolę

Przedstawiamy ekskluzywne ujawnienie twórcy Fallouta, Tima Caina, na temat jego roli w anulowaniu projektu Van Buren z Interplay, czyli kryptonimu projektu, który miał być prawdziwym Falloutem 3. Poznajmy szczegóły tego kluczowego momentu, który naznaczył historię Gry wideo.

Rola Tima Caina w odwołaniu Van Burena

Van Buren był rozwijany w Black Isle Studios, należącym do Interplay, na początku XXI wieku. Jednak gra została anulowana z powodu poważnych problemów finansowych firmy. Tim Cain, który przyczynił się do powstania cieszących się dużym uznaniem pierwszych dwóch odcinków serialu, w końcu ujawnił swój udział w tej decyzji podczas emitowanego na YouTube serialu poświęconego tworzeniu gier wideo.

Ultimatum i ostateczna decyzja

W 2003 roku wiceprezes Interplay poprosił Tima Caina o ocenę prototypu Van Burena. Po dogłębnej dwugodzinnej analizie i dyskusjach z zespołem programistów Cain oszacował, że zadowalające ukończenie gry zajmie co najmniej 18 miesięcy. Niestety, czas ten nie odpowiadał ograniczeniom finansowym Interplay, które nie było w stanie sfinansować więcej niż sześć dodatkowych miesięcy rozwoju.

Decyzja motywowana finansowo

Odwołanie Van Burena było spowodowane głównie problemami finansowymi w Interplay. Pomimo rozczarowania fanów i pytań o zarządzanie firmą, trudna sytuacja ekonomiczna doprowadziła do zamknięcia Black Isle Studios i zwolnienia całego personelu. W rezultacie Interplay musiało zwrócić się do partnerów zewnętrznych, aby zabezpieczyć przyszłość serii Fallout.

W ten sposób Interplay zawarł umowę licencyjną z Bethesdą, twórcą serii The Elder Scrolls, aby zapewnić ciągłość gier Fallout. W 2007 roku Interplay ostatecznie sprzedał serię Fallout firmie Bethesda. Decyzja ta stanowiła punkt zwrotny w historii serii, torując drogę nowym epizodom, cieszącym się uznaniem krytyków i graczy.

Źródło: www.ign.com