Fall Guys ustanawia rekord Guinnessa jako najczęściej pobierana gra na PS Plus w historii


Fall Guys: Ultimate Knockout został wydany 4 sierpnia 2020 r. jako „darmowa” gra PlayStation Plus. Nie minęło dużo czasu, zanim rozeszła się poczta pantoflowa o zabawnym połączeniu platformówki i formatu battle royale w stylu teleturnieju, stając się jedną z najpopularniejszych gier wieloosobowych na rynku. Najwyraźniej ten początkowy szum był jeszcze głośniejszy, niż zdawaliśmy sobie sprawę, ponieważ Fall Guys ustanowiło rekord świata jako najczęściej pobierana gra PS Plus wszech czasów.

Zaszczyt ten został poświadczony przez Guinness World Records, a wyróżnienie zostało uwiecznione na kartach corocznej księgi rekordów 2022 roku. Niestety, post informacyjny Mediatonic ogłaszający kamień milowy nie podaje dokładnej liczby pobrań. Są szanse, że będziesz musiał kupić książkę, aby dowiedzieć się, ile pobrań będzie musiało zebrać w przyszłych tytułach PS Plus, aby zastąpić Fall Guys. Mimo to jest to imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę samą liczbę popularnych gier oferowanych przez usługę na przestrzeni lat, w tym podobne historie sukcesu dla wielu graczy, takie jak Rocket League. Fall Guys pokonało ich wszystkich.

Wbrew temu, w co mogą wierzyć niektórzy gracze, którzy przegrali, Fall Guys wydaje się być daleki od „martwej gry”. Jego piąty sezon, z motywem dzikiej dżungli, jest w pełnym rozkwicie, a jego fani w tym tygodniu otrzymali kostiumy Kena: Bridge of Spirits. Księga Rekordów Guinnessa to nie jedyna prestiżowa lista, na którą wskoczyła Fall Guys. Jesteśmy w Informator gry włączyliśmy go również do obchodów 10 najlepszych nowoczesnych platformówek, w które możesz teraz zagrać.

Source : https://www.gameinformer.com/2021/09/24/fall-guys-sets-guinness-world-record-as-the-most-downloaded-ps-plus-game-ever