Fading Afternoon: gra RPG Yakuza w sercu akcji

Zanikająca popołudniowa rewolucja: wciągająca podróż ulicami Osaki

Fading Afternoon: nowe arcydzieło gier wideo

Tytuły Kunio-kun firmy Technos, seria 42 gier eksplorujących różne gatunki, rozpoczęły się w 1986 roku jako prosta gra walki na arenie. Jednak najpopularniejszymi wpisami były te, które zawierały nieliniowe elementy odgrywania ról oparte na tematyce szkolnych bandytów. Każdy, kto zna te tytuły, zwłaszcza na Famicom, Super Famicom, a później na Nintendo 3DS, w pełni zrozumie, jak działa Fading Afternoon.

Wciągające przeżycie w Osace

Wcielasz się w Seiji Murayamę, świeżo zwolnionego z więzienia, bandytę Yakuzy z trudną przeszłością i mroczną przyszłością. Akcja rozgrywa się w Osace, gdzie wkrótce spotkasz starych znajomych i będziesz mógł swobodnie odkrywać mapę pełną osobliwych uliczek i unikalnych interaktywnych lokalizacji. Szybko nauczysz się eksplorować, wędrować po ulicach, wchodzić do sklepów, biur i innych ciekawych miejsc, spotykać przyjaciół i wrogów w różnych pozycjach i oferować różne możliwości.

Dzięki umiejętnemu połączeniu przemyślanej narracji i pewnego wykonania, Fading Afternoon wyróżnia się podejściem do symulacji życia i dbałością o szczegóły. Aby przetrwać, naprawdę będziesz musiał zaopiekować się Murayamą-san.

Bogata i zróżnicowana rozgrywka

Walka jest niezbędna do postępu i na szczęście została dobrze zaimplementowana, dając poczucie zarówno łatwej do opanowania, jak i satysfakcjonującej. Tym, co wyróżnia Fading Afternoon, jest podejście do symulatora życia i dbałość o szczegóły.

Istnienie Muruyamy-san jest smutne, a ujawnienie jego przeszłości, często w sekwencjach snów, jest urzekające. Dzięki nieliniowej narracji wszystkie Twoje decyzje, sukcesy i porażki zmieniają ścieżkę, którą podążasz i ostateczny wynik, co oznacza, że ​​można tego doświadczyć na wiele różnych sposobów.

Uważne zanurzenie się w kulturze Japonii

Fading Afternoon jest opisywaną grą 2D Yakuza wzorowaną na Kunio-kun. Yeo udało się sprawić, że jego pikselowana Osaka żyje i oddycha tak przekonująco, że jest to naprawdę uspokajające doświadczenie. Zestawy są wspaniałe, z łatwością pasują do najlepszych gier Super Nintendo i wszystko sprawia wrażenie bardzo autentycznego, w pewnym sensie jak na wakacjach.

Satysfakcjonująca konkluzja

Fading Afternoon to ambitna gra, która niemal pod każdym względem ulepsza istniejącą od kilkudziesięciu lat formułę Kunio-kun firmy Technos. Jest to z pewnością najwspanialsze dzieło Yeo w dotychczasowej historii, imponujące pod względem dopracowania. To, co naprawdę błyszczy, to sposób, w jaki rozwija elementy symulatora życia i te wszystkie ważne szczegóły.

Źródło: www.nintendolife.com