EVGA kończy współpracę z Nvidią, opuszcza biznes GPUPrzed głównym przemówieniem Nvidii GTC 2022 w przyszłym tygodniu, podczas którego firma ma zapowiedzieć swoje nowe konsumenckie procesory graficzne z serii 40, producent EVGA ogłosił, że kończy współpracę z Nvidią i wychodzi z rynku GPU.

Ogromna zmiana biznesowa, która została potwierdzona przez EVGA na swoich forach, została opisana w szczegółowym raporcie Gamers Nexus, który rozmawiał bezpośrednio z dyrektorem generalnym EVGA Andrew Hanem, aby poznać szczegóły podziału. Według Hana, współpraca z Nvidią jest trudna od jakiegoś czasu. Podobnie jak wszyscy inni partnerzy płyt graficznych, EVGA dowiaduje się o cenach nowych produktów tylko wtedy, gdy są one ujawniane wszystkim na scenie, co utrudnia planowanie, gdy premiery nastąpią wkrótce po. Nvidia ma również ścisłą kontrolę nad cenami procesorów graficznych, ograniczając to, co partnerzy mogą zrobić, aby wyróżnić się na konkurencyjnym rynku.

Co więcej, Han był krytyczny wobec tego, w jaki sposób Nvidia rutynowo podcina swoich partnerów za pomocą kart Founders Edition, które oferują identyczne produkty po obniżonych cenach, których partnerzy nie mogą dopasować. Spowodowało to ogromne straty dla EVGA, a Han stwierdził, że procesory graficzne RTX 3080 i wyższe tracą firmie setki dolarów przy każdej sprzedaży.

Gamers Nexus przedstawił pewne argumenty przeciwko niektórym twierdzeniom, stwierdzając, że EVGA ustanowiła również wzorzec produkcji większej ilości zapasów, niż jest w stanie sprzedać, co prowadzi do strat, gdy nowa generacja jest przygotowywana do wprowadzenia na rynek. Miało to miejsce podczas 20-serii i obecnej 30-serii, a niedawna awaria kryptowaluty i wyeliminowanie kopania Ethereum jeszcze bardziej przyczyniły się do problemu. Rozmawiając dalej z Hanem, z publikacji dowiedziałem się również, że prezes chce spędzać więcej czasu z rodziną i uważa, że ​​sposób, w jaki Nvidia prowadzi interesy, nie jest już wart czasu, który musi spędzać z dala od nich.

To jednak stawia firmę w dziwnej sytuacji. Zatrudniając 250 pracowników, wiele osób jest uzależnionych od ciągłej działalności firmy EVGA, ale bez produkcji procesorów graficznych firma straciła 80% całkowitego strumienia przychodów. Han dał jasno do zrozumienia, że ​​nie ma planów sprzedaży firmy ani produkcji procesorów graficznych dla AMD lub Intela, ale twierdzi, że utrata miejsc pracy będzie minimalna. Trudno jest zrozumieć, jak oba mogą być prawdziwe, ponieważ firma prawdopodobnie poszukuje teraz zupełnie nowego celu, ponieważ nadal produkuje zasilacze i różne inne akcesoria komputerowe.

EVGA będzie nadal sprzedawać swoje pozostałe 30-seryjne zapasy, które, jak sądzi, wyczerpią się do końca 2022 roku. Zapasy rezerwowe są utrzymywane w celu spełnienia wszelkich żądań RMA, podczas gdy gwarancje będą honorowane przez firmę, o ile są ważne przez.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/evga-terminates-relationship-with-nvidia-leaves-gpu-business/1100-6507619/?ftag=CAD-01-10abi2f