Epic Mickey: Rebrushed – wszystko, co musisz wiedzieć o remasterze z 2024 roku

Disney i THQ Nordic ogłaszają Epic Mickey: Rebrushed

21 lutego 2024 roku Disney i THQ Nordic zaskoczyły widzów, ogłaszając Epic Mickey: Rebrushed podczas Nintendo Partner Direct. Ten wierny remake tytułu dostępnego wyłącznie na Wii z 2010 roku został opracowany przez Purple Lamp, studio odpowiedzialne za SpongeBob SquarePants: Battle For Bikini Bottom – Rehydrated i SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake. Epic Mickey: Rebrushed będzie powrotem do domu dla fanów, którzy grali w oryginał dziesięć lat temu, a także odkryciem dla nowych fanów dzięki zaktualizowanej grafice i nowym umiejętnościom, które można wypróbować w dążeniu do zostania epickim bohaterem. Oto wszystko, co wiemy o Epic Mickey: Rebrushed.

Najnowszy zwiastun

Epicki Mickey: Odświeżony premiera zaplanowana jest na koniec tego roku. Dokładną datę premiery Disney ogłosi później. Chociaż nie mamy dokładnego okna premiery remasteru, daty premiery oryginalnego Epic Mickey i jego kontynuacji mogą dać nam pojęcie, kiedy może się ukazać. Epic Mickey został wydany wyłącznie na Wii 25 listopada 2010 r., natomiast Epic Mickey 2: The Power of Two został wydany na Wii, WiiU, PS3 i Xbox 360 18 listopada 2012 r. Zgodnie z tym schematem wydawniczym Epic Mickey: Rebrushed prawdopodobnie ukaże się jesienią 2024 r., a premiera prawdopodobnie nastąpi w październiku lub listopadzie.

Gra nie będzie dostępna wyłącznie na Nintendo Switch, jak sugeruje niedawne ogłoszenie Nintendo Direct. Gra jest również opracowywana na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC za pośrednictwem Steam. Dołączy zatem do grona najlepszych gier Disneya na Switcha.

Zamów w przedsprzedaży Epic Mickey: Rebrushed

Epicki Mickey: Odświeżony opiera się na tej samej fabule, co oryginalna gra. Myszka Miki zostaje zwabiona przez lustro do warsztatu Yen Sid i widzi, jak Yen Sid tworzy świat dla zapomnianych postaci Disneya za pomocą magicznego pędzla. Mickey podchodzi do projektu czarodzieja i próbuje namalować własny portret, przypadkowo tworząc przy tym potworną Plamę Cienia. Próbuje posprzątać bałagan za pomocą gąbki i rozcieńczalnika, musi jednak wrócić do swojego świata, zanim Yen Sid go zaskoczy, pozostawiając świat pustkowiem, stąd nazwa.

Dziesiątki lat i animowane nagrody później Shadow Blot, który przeżył próby wymazania go przez Mickeya, porywa mysz i zabiera go do Wasteland. Tam spotyka Oswalda Szczęśliwego Królika, którego umysł był torturowany przez lata ukrywania się i zazdrość o sławę Mickeya, i wspólnie pracują nad pokonaniem Shadow Blot i przywróceniem Wasteland do dawnej świetności.

Rozgrywka

Podobnie jak w oryginalnej grze, Epicki Mickey: Odświeżony sprawi, że będziesz dzierżył magiczny pędzel wypełniony farbą i rozcieńczalnikiem. Obydwa płyny mogą być używane do rysowania rzeczy i zaprzyjaźniania się z wrogami lub usuwania obiektów i wrogów z istnienia. Rozcieńczalnika można również używać do usuwania przeszkód lub odkrywania ukrytych obiektów, a farby można używać do odnawiania niektórych obiektów. Przedmioty wzmacniające można znaleźć w różnych obszarach.

Farba i rozcieńczalnik są powiązane z systemem moralności, a ilość każdego płynu zwiększa się w zależności od twoich wyborów. Na przykład, jeśli użyjesz farby do walki z wrogami i bossami, otrzymasz więcej farby. Odwrotnie jest, jeśli częściej walczysz z rozcieńczalnikiem.

Zmiany w stosunku do oryginalnej gry

Epicki Mickey: Odświeżony będzie zawierać różne zmiany w stosunku do oryginalnej gry, ale największą różnicą będzie grafika. Podczas gdy oświetlenie w oryginalnej grze Epic Mickey jest wyjątkowo jasne, w remake’u przyciemniono oświetlenie, stosując intensywniejsze cieniowanie, aby lepiej dopasować się do tonu fabuły i otoczenia gry. Dzieje się tak, ponieważ będzie działać na silniku Unreal Engine, który również wygładza grafikę i zwiększa częstotliwość odświeżania. Remaster doda także nowe umiejętności do narzędzia graficznego Mickeya, takie jak bieganie, miażdżenie ziemi i doskok.

Źródło: www.ign.com