Epic Games inwestuje w brazylijskiego dewelopera Aquiris


Twórca Fortnite Epic Games zainwestował i podpisał umowę wydawniczą z brazylijskim deweloperem Aquiris.

Studio jest najbardziej znane z serii Horizon Chase i wydania Apple Arcade Wonderbox, ale Aquiris pracuje również nad nową, obecnie niezapowiedzianą grą.

Epic Games opublikuje go wraz z nieujawnioną liczbą innych przyszłych tytułów, a Aquiris twierdzi, że inwestycja ukształtuje kolejne 15 lat studia.

Dyrektor generalny Mauricio Longoni powiedział: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z Epic Games. To silne poparcie dla tego, co Aquiris zbudował do tej pory i nie możemy się doczekać, aby pokazać światu, nad czym wspólnie pracujemy.

„Moc wydawnicza firmy Epic i ścisła współpraca z nami w zakresie technologii, analizy biznesowej i rozwoju produktów pomogą nam zwiększyć jakość i zasięg naszych tytułów”.

W wyniku inwestycji do zarządu Aquiris dołączy Hector Sanchez, szef działu wydawnictw zewnętrznych w Epic Games.

Najlepsze gry zręcznościowe Apple (październik 2020)

Powiedział: „Aquiris nie tylko ma oko na wysokiej jakości wrażenia z gier, ale wykazali się świetnymi możliwościami artystycznymi i technicznymi, wykorzystując w swoich produktach silnik Unreal Engine.

„Jesteśmy zaszczyceni, że mamy okazję wzmocnić nasze relacje z jednym z najlepszych studiów na rozwijającej się i ważnej scenie programistycznej w Ameryce Łacińskiej”.

Wiadomość pojawia się kilka dni po tym, jak Epic Games otrzymało własną inwestycję od Sony i firmy macierzystej LEGO KIRKBI. Giganci rozrywki zainwestowali 1 miliard dolarów każdy, aby pogłębić swoje relacje z metawersem.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN, który od czasu do czasu pamięta o tweetowaniu @thelastdinsdale. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/epic-games-invests-in-brazilian-developer-aquiris