Embracer zamyka studio Pieces Interactive Alone in the Dark w 2022 roku

Embracer zamyka firmę Pieces Interactive, twórcę wydanego na początku tego roku restartu Alone in the Dark.

Pieces Interactive to najnowsze studio, które w ciągu ostatnich 10 miesięcy zamknęło swoje podwoje w borykającej się z trudnościami firmie.

Witryna Pieces Interactive zawiera obecnie jedynie wykres zatytułowany „2007–2024 Dziękujemy za zabawę z nami” oraz krótkie podsumowanie szczegółowo opisujące jej historię.

Od 2007 roku firma Pieces Interactive wydała ponad dziesięć tytułów na komputery PC, konsole i urządzenia mobilne, począwszy od oryginalnych koncepcji, takich jak Puzzlegeddon, Fret Nice i Leviathan Warships, po tytuły zamówione, takie jak Magicka 2 i kilka DLC do Magica. Na liście ich klientów znajdują się Paradox Interactive, Koei Tecmo, Arrowhead Game Studios, Koch Media i RaceRoom Entertainment.

W 2017 roku firma Pieces Interactive została przejęta przez Embracer Group po pracy nad rozszerzeniem Titan Quest, Titan Quest: Ragnarök i trzecim rozszerzeniem do Titan Quest, Titan Quest: Atlantis.

Naszym ostatnim wydawnictwem był restart Alone in the Dark.

Alone in the Dark ukazało się 20 marca i zebrało mieszane recenzje, obecnie zdobywając 63 punkty w serwisie Metacritic. W grze występują aktorzy podkładający głosy i podobieństwa, Jodie Comer i David Harbor, w trzecioosobowym remake’u klasyka survival horroru z 1992 roku.

Masowa restrukturyzacja Grupy Embracer, aby przetrwać kryzys

Po niepowodzeniu umowy o wartości 2 miliardów dolarów ze wspieraną przez Arabię ​​Saudyjską grupą gier Savvy Games Group w 2023 r. firma Embracer przeszła gruntowną restrukturyzację, aby utrzymać się na rynku, co doprowadziło do znacznych redukcji zatrudnienia w wielu studiach. Poskutkowało to zwolnieniem ponad 1000 pracowników (w tym w Eidos-Montreal), sprzedażą jej studiów (Saber Interactive, Gearbox Entertainment) i zamknięciem innych (Free Radical Design, Volition Games). Embracer niedawno podzielił się na trzy odrębne firmy, a studia zostały podzielone między nimi.

Źródło: www.gameinformer.com