Embracer sprzedaje Sabre Interactive za 247 milionów dolarów.

Embracer sprzedaje Sabre Interactive firmie Beacon Interactive za 247 milionów dolarów

W zeszłym miesiącu Embracer Group, firma odpowiedzialna za zamknięcie studia Saints Row należącego do Volition Games i zwolnienia w takich firmach jak Black Forest Games i Eidos-Montreal, była najwyraźniej bliska sprzedaży twórcy remake’u Old Republic Star Wars: Knights, Saber Interaktywny. Według raportu Bloomberga cena transakcji wynosiła 500 milionów dolarów.

To już oficjalne: jak donosi VideoGamesChronicle, Embracer sprzedał Sabre Interactive grupie prywatnych inwestorów w ramach Beacon Interactive. Jak podaje publikacja, Beacon Interactive jest kontrolowane przez współzałożyciela Sabre Interactive, Matthew Karcha.

Szczegóły transakcji

Embracer sprzedał Saber Interactive firmie Beacon Interactive za 247 milionów dolarów, ale istniała opcja, że ​​ten pierwszy mógłby zabrać ze sobą dewelopera serii Metro 4A Games i dewelopera Pinball FX Zen Studios, podnosząc tym samym cenę do około 500 milionów dolarów. Według reportera Bloomberga, Jasona Schreiera, Karch i Sabre Interactive zdecydowały się skorzystać z tej opcji, przenosząc 4A Games i Pinball FX z Embracer, a wraz z nimi do Beacon Interactive.

„Dzisiaj za pośrednictwem utworzonej przez nas firmy o nazwie Beacon Interactive zgodziliśmy się kupić prawa do Sabre (i wszystkich jej studiów na całym świecie oraz wyłącznych relacji umownych), Mad Head, DIGIC, Nimble Giant, Fractured Byte, Spligate, 3D Realms, New World Interactive, SPL, Stuntworks, Bytex, 4A i Zen (poprzez opcje), w sumie ponad 3000 programistów na całym świecie” – pisze Karch w liście do Sabre Interactive. „Specjalnie wybraliśmy te studia do przejęcia, ponieważ wierzymy, że reprezentują one to, czym Sabre jest i może być najlepiej. »

Konsekwencje porozumienia

Po transakcji Embracer zachowa następujące studia: 34BigThings, Aspyr, Beamdog, Demiurge, Shiver, Snapshot Games, Tripwire i Tuxedo Labs. Pomimo odejścia 4A Games do Sabre Interactive, Embracer twierdzi, że prawa licencyjne i wydawnicze do obecnych i przyszłych gier z serii Metro na PC i konsole należą do Embracer.

„Cieszę się, że znaleźliśmy korzystne dla obu stron rozwiązanie dla Embracer i tych części Sabre, które nas opuszczą” – napisał w oświadczeniu dyrektor generalny Embracer, Lars Wingefors. „Ta transakcja zapewnia obu firmom silniejszą pozycję do dalszego rozwoju. »

Przyszłość Tuxedo Labs

Tuxedo Labs, studio stojące za Teardown, wydało oświadczenie po zawarciu umowy, w którym omówiono swoją przyszłość jako studia wcześniej kontrolowanego przez Sabre Interactive, obecnie pod patronatem Embracer. Zespół mówi: „To duża zmiana, która daje nam pełną kontrolę twórczą z większym poczuciem niezależności i wolności twórczej. »

Źródło: www.gameinformer.com