Embracer Group ogłasza podział na trzy odrębne podmioty: Asmodee, Coffee Stain i Middle-earth Enterprises

Wkrótce Embracer Group, firma, która niedawno sprzedała Saber Interactive, dewelopera remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic za 500 milionów dolarów, ogłosiła plany podziału na trzy odrębne spółki notowane na giełdzie. Zatem Embracer Group, jaką znamy, już nie będzie; zamiast tego będzie się składać głównie z Asmodee, Coffee Stain & Friends oraz Middle-earth Enterprises & Friends.

Rozdzielenie bytów

Każda z tych firm będzie indywidualnie zarządzana i będzie notowana na rynku publicznym, a własność intelektualna i franczyzy w ramach Embracer Group będą rozdzielone pomiędzy nie. Podział następuje po burzliwym okresie dla Embracer Group, który doprowadził do zwolnień w takich firmach jak Black Forest Games i Eidos-Montreal po nieudanej umowie o wartości 2 miliardów dolarów z Savvy Games Group wspieranej przez firmę w 2023 roku.

Restrukturyzacja Grupy Embracer

Według spółki każdy podmiot będzie miał własny bilans, cele i strukturę finansową, a także strategię alokacji. Podsumowując, każda z tych spółek będzie zasadniczo od siebie niezależna, mimo że powstają pod tym samym parasolem.

Przedsiębiorstwa i przyjaciele Śródziemia

Po podziale firma Middle-earth Enterprises & Friends „ma pozostać kreatywną potęgą w tworzeniu i wydawaniu gier AAA na komputery PC i konsole” – czytamy w komunikacie prasowym. Pozostanie strażnikiem własności intelektualnej Władcy Pierścieni i Tomb Raidera, skupiając się przede wszystkim na tej pierwszej.

Plama z kawy i przyjaciele

Embracer Group twierdzi, że firma ta „ma składać się z wiodących wydawców i programistów skupiających się na różnorodnych grach na komputery PC, konsole i urządzenia mobilne, w tym darmowych grach społecznościowych, grach LiveOps i grach niezależnych/AA”. » Według spółki będzie działać w dwóch segmentach: Premium i Free-To-Play.

Asmodee

Asmodee składa się z 23 studiów będących w całości własnością i ponad 300 własności intelektualnej i reprezentuje sekcję gier planszowych Grupy Embracer. Będzie nadal koncentrować się na grach planszowych, współpracując przy partnerstwach transmedialnych w zakresie własności intelektualnych, takich jak Władca Pierścieni i inne z portfolio Embracer.

Co sądzisz o tym podziale w Embracer Group? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com