Electronic Arts złożyło wniosek o znak towarowy dla Neon Fox – nadchodzi nowa gra czy studio?

Pliki EA dla znaku towarowego „Neon Fox”.

Słynna firma Electronic Arts, lepiej znana jako EA, niedawno złożyła wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego zawierającego słowa „Neon Fox”. Zgłoszenie, złożone w piątek 1 grudnia, dotyczyło wielu kategorii, w tym oprogramowania gier komputerowych i rozrywki online. Sugeruje to, że może to być nowa gra, a może nawet nazwa zupełnie nowego studia tworzącego gry wideo.

Spekulacje i plotki

Eksperci branżowi wypowiadają się na temat tego ogłoszenia. Według Kurakasisa, słynnego „przeciekacza” i „plotkarza”, tak prawdopodobnie nazywa się nowe studio. Rzeczywiście Kurakasis wskazał, że znaki towarowe studia EA są zarejestrowane pod kodem IC 042, który w przeciwieństwie do znaków towarowych związanych z grami odnosi się do projektowania i rozwoju interakcji, komputerów i filmów. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że po tej zapowiedzi w nadchodzących dniach nastąpi oficjalne ujawnienie.

Linki do poprzednich projektów

Co ciekawe, EA zarejestrowało już w 2021 roku kolejny znak towarowy „NEON” pod nazwą „NEON BLACK STUDIOS”. Wywołało to spekulacje na temat możliwego nowego studia prowadzonego przez Kevina Stephensa w Seattle. Ostatecznie studio to w 2023 roku przekształciło się w Cliffhanger Games i ujawniono, że pracuje nad grą opartą na Marvel’s Black Panther, natomiast marka „NEON BLACK STUDIOS” została usunięta w 2022 roku. Wydarzenia te mogą być ze sobą powiązane, ale nic nie jest pewne w tym momencie.

Oczekiwania na najbliższe dni

Są szanse, że nie będziemy musieli długo czekać na więcej informacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zgłoszenie znaku towarowego zostało złożone tuż przed galą The Game Awards. Będziemy Cię na bieżąco informować i aktualizować, gdy tylko dowiemy się więcej.

Ponadto EA udostępniło niedawno swoje narzędzia i technologie ułatwień dostępu do szerszego zastosowania, aby pomóc graczom. To posunięcie pokazuje zaangażowanie firmy na rzecz włączenia społecznego, czyniąc narzędzie do analizy światłoczułości łatwym w użyciu i swobodnie dostępnym jako oprogramowanie typu open source. Upublicznione zostały także cztery inne patenty.

Poniższy film przedstawia najnowsze wiadomości na temat zgłoszeń znaków towarowych Electronic Arts:

Źródło: www.eurogamer.net