ELDEN RING Shadow of the Erdtree: obiecujące DLC dla fanów!

Elden Ring: Shadow of the Erdtree – niecierpliwie oczekiwane DLC

Zanim w ogóle zagraliśmy w tę grę kilka tygodni temu, szczerze nie wiemy, czy kiedykolwiek byliśmy tak podekscytowani pojawieniem się DLC jak Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Po prawie 500 godzinach spędzonych w Elden Ring w sześciu pełnych przejściach gra może nie jest naszą najczęściej graną grą wszechczasów (witaj Destiny 2), ale z pewnością jest jedną z naszych ulubionych. Teraz, po kilkugodzinnej grze w Shadow of the Erdtree, możemy już powiedzieć, że będzie nas ona nadal intrygować przez najbliższą przyszłość.

Dotknij zwiędłego ramienia

Jeśli kiedykolwiek grałeś w Elden Ring, istnieje duża szansa, że ​​widziałeś Zwiędłe Ramię zwisające bezwładnie z jajka w Pałacu Mohgwyn. Właśnie w tym miejscu zaczyna się DLC, co oznacza, że ​​gracze będą musieli pokonać Mohga (w skrócie Krwawego Władcę), zanim będą mogli zanurzyć się w rozgrywce. Po oczyszczeniu terenu spotkasz nową postać o imieniu Leda. Po krótkim przedstawieniu się, prosi cię o „dotknięcie uschniętego ramienia”, co teleportuje cię do zupełnie nowego obszaru zwanego Krainą Cieni.

Shadow of the Erdtree: rozległe i ekspansywne rozszerzenie

Jak może potwierdzić każdy gracz, któremu podobały się doskonałe dodatki DLC Ashes of Ariandel i The Ringed City do Dark Souls III, twórca FromSoftware specjalizuje się w tworzeniu świeżych, zapadających w pamięć środowisk poza głównym obszarem gry Shadow of the Erdtree stara się kontynuować (lub nawet udoskonalać). ) tę tradycję, udostępniając fanom Elden Ring ogromny nowy obszar do eksploracji. Chociaż spędziłem kilka godzin eksplorując otwarte równiny i labirynty korytarzy Królestwa Cieni, znaczna część mapy wciąż była spowita mgłą, co wskazywało, że jedynie drapałem powierzchnię tego, co ma do zaoferowania.

Urzekająca atmosfera

Moje wejście do Królestwa Cieni odbyło się przez Równiny Cmentarne, które rozciągały się przede mną i były pełne widmowych nagrobków i oszałamiających, łatwych do pokonania wrogów niskiego poziomu. Po przejechaniu okolicy na koniu i dotknięciu najbliższej steli mapy, aby odblokować lepszy widok mojej mapy, zdecydowałem się ją zbadać, zanim podążę sugerowaną ścieżką. Rzeczywiście, znalazłem upiorne mauzoleum do zwiedzania, a także smoka spokojnie śpiącego na środku małego jeziora. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej obu. W końcu jakie mogą być najgorsze konsekwencje?

Źródło: news.xbox.com