Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC – nowy, niepokojący poziom trudności

Po dwóch latach wreszcie dostępny jest długo oczekiwany dodatek DLC do Elden Ring, Shadow of the Erdtree. Pomimo pochwał i niemal powszechnego uznania krytyków, DLC zbiera obecnie jedynie 70% pozytywnych recenzji na Steamie – i to pomimo znacznego wzrostu w porównaniu z poprzednim wynikiem. Więc co się stało?

Wysoki poziom trudności

Po premierze wielu graczy zdało sobie sprawę, że nowy region gry, Królestwo Cieni, jest pełen groźnych wrogów. W rzeczywistości niezwykle groźni wrogowie. Pomimo tego, że DLC podkreśla znaczenie nowej mechaniki zdobywania poziomów, która opiera się na przedmiotach zwanych Fragmentami Scadutree, aby zrównoważyć Cień Erdtree, tak aby gracze nie znaleźli się twarzą w twarz z Messmerem i jego akolitami, wielu graczy szybko zaczęło denerwować się trudnością DLC.

Kontrowersje wokół trudności

Debaty na temat trudności gier firmy Software nie są obce – wystarczy sprawdzić pochodzenie dobrze znanego wyrażenia „git gud”. Tym razem jednak gracze atakują najnowszy tytuł studia za jego nadmierny poziom trudności. Jednak pomijając fakt, że DLC ma rzucić graczom wyzwanie w taki sam sposób, jak zrobił to Elden Ring w 2022 roku, nie można powstrzymać się od lekkiej frustracji, że From Software jest bardziej znane z trudności swoich gier niż z, cóż, , prawie wszystko inne, czym zajmuje się studio.

Na miejscu: deszyfrowanie

W tym tygodniu w odcinku Spot On Tam i Lucy omawiają bombardowanie recenzji, dlaczego mantra „git gud” jest tak przestarzała i dlaczego gry takie jak Dark Souls i Bloodborne nie są trudne. Po prostu dla zabawy. Duet bada także, w jaki sposób gry faktycznie zapewniają graczom sukces, nagradzają ich czas i triumfy w znaczący sposób oraz oferują znacznie więcej niż tylko brutalne walki z bossami.

Spot On to cotygodniowy program informacyjny nadawany w piątki, w którym redaktor naczelny GameSpot Tamoor Hussain i starsza producentka Lucy James omawiają najnowsze wiadomości ze świata gier. Biorąc pod uwagę bardzo dynamiczny i niekończący się cykl wiadomości w ogromnej branży gier wideo, zawsze jest o czym rozmawiać, ale w przeciwieństwie do większości innych programów informacyjnych, Spot On zamiast streszczać wszystkie wiadomości, zagłębi się w jeden temat. Spot On emitowany jest w każdy piątek.

Źródło: www.gamespot.com